Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Putin predlaže Ukrajini izravne mirovne pregovore, a istodobno na Ukrajinu napada sa 100 dronova
    • Tisuće u Bratislavi prosvjedovalo zbog odlaska premijera Fica na paradu u Moskvu
    • Indija i Pakistan dogovorili trenutni prekid vatre
    • LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila
    • Dodik zaprijetio Sloveniji ukokliko mu uvedu sankcije
    • Poruka reisa Kavazovića iz Blagaja: “Nasilje i uzurpacija na Lakišića haremu moraju prestati – crvena linija za svakog muslimana – Izgradnja Mevlane pružena ruka pomirenju”
    • Reis Kavazović čestitao papi Lavu XIV. – “U ovim izazovnim vremenima važno imati hrabre lidere koji će graditi dijalog i mostove
    • Deset stranaka potpisalo koaliciju protiv Dodika – čeka se Čović, a on ima uvjet
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    FAŠIZAM Hebibović, Komšićev savjetnik, poziva na “rokanje šakama u glavu” Srba i uzimanje njihovog “štita”, Hrvata, iz Doma naroda

    republikaBy republika17.09.2020Updated:17.09.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    “Stvar je jasna; kad velikosrpska politika izgubi štit u vidu HDZ-a u FBiH, onda se rokamo otvoreno šakama u glavu. Ovako (*naš udarac dok udaramo) zvoni od štit. Uzeti im štit ( Hrvate uzeti Srbima), Dom naroda u FBiH – (*uzeti Hrvatima)”. Ovo je istup osobe koja obnaša dužost savjetnika člana Predsjedništva sa retorikom i jezikom mržnje neprihvatljivim u demokratskom svijetu od osobe na ovako odgovornom mjestu.

    Ovu skandaloznu izjavu na svom Twitter nalogu objavio je Nihat Hebibović, savjetnik člana Predsjedništva BiH Željka Komšića i bivši novinar portala Vijesti.ba, a prenio ju je HMS. Ostaje za vidjeti hoće li Komšić poduzeti neke sankcije protiv ovog Habibevićevog istupa ili uputiti isptiku zbog njegovog ponašanja. Ovakav status uslijedio je nakon što su predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović i premijer Andrej Plenković primili u posjet srpskog člana Predsjedništva i predsjednika SNSD-a Milorada Dodika. Tom prilikom hrvatski predsjednik potvrdio je da Komšić nije kredibilan predstavnika Hrvata iz BiH te kao takav niti kredibilan sugovornik zbog načina njegovog izbora u Predsjedništvo BiH ispred hrvatskog naroda.

    Međutim, kako HMS nadalje podsjeća, Hebibović nije jedini koji posljednjih dana najavljuje izbacivanje iz vlasti u FBiH predstavnika Hrvata nakon izbora 2022. Još davno to je najavio lider SDa Bakir Izetbegović kazavši kako će SDA tražiti drugog partnera umjesto HDZ BiH, bez obzira na izborne rezultate. Reuf Bajrović izjavio je nedavno kako “probosanske snage nakon što su ovladale SIP-om, sada trebaju ovladati i Domom naroda parlamenta FBiH”. I komšićev DF nedavno je priopćio kako se ” Ljubić (božo, op hms.) nakon izbora 2022. jedino meže nadati izbacivanjem pristalica HDZ UZP politike iz Doma naroda”.

    Inače, Hebibović je svojevremeno objavio i status u kojem je prijetio kako će se u javnost pustiti priča da vehabije opsjedaju Jadran kako bi se naškodilo hrvatskom turizmu.

    /Republikainfo.com/

    izdvojeno nihat hebibovi rokanje Željko Komšić
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Putin predlaže Ukrajini izravne mirovne pregovore, a istodobno na Ukrajinu napada sa 100 dronova

    11.05.2025

    Tisuće u Bratislavi prosvjedovalo zbog odlaska premijera Fica na paradu u Moskvu

    10.05.2025

    Indija i Pakistan dogovorili trenutni prekid vatre

    10.05.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Putin predlaže Ukrajini izravne mirovne pregovore, a istodobno na Ukrajinu napada sa 100 dronova

    Tisuće u Bratislavi prosvjedovalo zbog odlaska premijera Fica na paradu u Moskvu

    Indija i Pakistan dogovorili trenutni prekid vatre

    LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila

    Dodik zaprijetio Sloveniji ukokliko mu uvedu sankcije

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    HKD Napredak Mostar poziva na Uskrsnicu

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.