Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Dva autobusa Vučićevih pristaša iz Srbije doputovali u Tivat – namjeravali inscenirati podršku Crnogoraca – odmah su deportirani, Dodik na strani Srbije
    • Plenković nazvao “bijednim” Milanovićev i stav ljevice da dijaspora ne treba glasati na izborima u Hrvatskoj: “Zar Hrvati iz BiH, naša braća nisu bitni, ima ih više od milijun u Hrvatskoj?”
    • Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”
    • U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Dodik o migrantima: ‘EU sebi uzima obrazovane, a nama ovdje ostavlja ološ‘

    republikaBy republika18.02.2021No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Dodao je i kako ne dolazi u obzir da se migrante disperzira po različitim dijelovima BiH, a posebice ne na teritoriju Republike Srpske

    Predsjedatelj Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik nazvao je u četvrtak “ološem” ilegalne migrante koji preko njegove zemlje pokušavaju doći do Europske unije, prenosi HINA.

    “To je ološ”, rekao je Dodik pred novinarima tijekom posjeta Srebrenici, optužujući istodobno Europsku uniju da nanosi štetu BiH zbog svoje migrantske politike.

    Ova izjava je dana neposredno uoči posjeta povjerenice EK za unutarnje poslove Ylve Johansson, koja će u četvrtak i petak u BiH razgovarati s lokalnim i visokim dužnosnicima o situaciji i odnosu s migrantima.

    Nakon što su novinari negodovali ističući kako je neprimjereno na taj način govoriti o bilo kome pa i migrantima, Dodik je odgovorio kako ostaje pri tome što je rekao.

    “Da, to je ološ. Europska unija sebi uzima obrazovane…, a nama ovdje ostavlja ološ”, izjavio je Dodik.

    Dodao je kako je problem s ilegalnim migracijama “podvala” Europske unije Bosni i Hercegovini, a podvalom je nazvao i postojanje Ureda visokog predstavnika međunarodne zajednice (OHR) u BiH i Vijeća za provedbu mira u BiH (PIC).

    Dodik je najavio kako će i europskoj povjerenici za unutarnje poslove Ylvi Johansson reći kako ne dolazi u obzir da se migrante disperzira po različitim dijelovima BiH, a posebice ne na teritoriju Republike Srpske.

    Od oko osam tisuća ilegalnih migranata, koliko ih trenutačno boravi u BiH, najveći broj je koncentriran na području Unsko-sanske i Sarajevske županije, što je sav teret migrantske krize usmjerilo na ta dva područja.

    Policija RS sve ilegalne migrante odmah prebacuje na teritorij Federacije BiH, a vlasti u Banjoj Luci odbijaju bilo kakvu suradnju u rješavanju tog problema.

     

    /Republikainfo.com/

     

    #milorad dodik EU izdvojeno migranti RS
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”

    04.06.2026

    U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom

    04.06.2026

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Dva autobusa Vučićevih pristaša iz Srbije doputovali u Tivat – namjeravali inscenirati podršku Crnogoraca – odmah su deportirani, Dodik na strani Srbije

    Plenković nazvao “bijednim” Milanovićev i stav ljevice da dijaspora ne treba glasati na izborima u Hrvatskoj: “Zar Hrvati iz BiH, naša braća nisu bitni, ima ih više od milijun u Hrvatskoj?”

    Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”

    U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.