Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • 80 godina Bleiburške tragedije i Križnog puta
    • Njemačka sa strožijom migracijskom politikom – želi se smanjiti nelegalne ulaske
    • Pandurević: ‘Viaduct’ boli Dodika – hoće li nam biti bolje ako za arbitraže optužimo BiH i FBiH, a ne RS?
    • INVAZIJA, UBIJANJE, RAZARANJE I – NIKOM NIŠTA? Rusi žele od Ukrajine: Uvjet za mir povlačenje Ukrajinaca s ukrajinskih područja koje Rusi svojataju i odustajanje od ratne odštete
    • Kod Mostara ilegalno vježbali gađanje iz snajpera – uhićeni ne priznaje institucije BiH
    • BEZ DOGOVORA Završen sastanak ukrajinskog i ruskog izaslanstva i Ostanbulu – Ruski ultimatum za mir: Povlačenje Ukrajinaca s vlastitog teritorija
    • Turska OS BiH donirala moćan anti-dron sustav
    • Helez najavio prekid vojne suradnje BiH i Srbije – povod nepoštovanje BiH: srbijanski ministar (zajedno s Dodikom) sjedio pri intoniranju himne
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Cijene goriva najniže u posljednjih 10 godina; Novalić: Nitko se neće bogatiti na račun drugih

    republikaBy republika10.04.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nakon što je jučer Vlada FBiH usvojila odluku o neposrednoj kontroli cijena naftnih derivata, kojom je ograničena marža na veleprodaju ali i maloprodaju goriva u FBiH, diljem Federacije BiH došlo je do veće korekcije cijena goriva.

    Prema podacima aplikacije Ministarstva trgovine FBiH, u Sarajevu se litar dizela plaća od 1,66 do 1,91 KM, dok za litar benzina treba izdvojiti od 1,56 do 1,96 KM.

    Vlada Federacije BiH ovu odluku donijela je na prijedlog Ministarstva trgovine FBiH, a istu odluku istog dana je donijela i Republika Srpska.

    Nakon što je Vlada FBiH donijela odluku o ograničenju marže na cijene nafte na 0,25 KM po litru, premijer Vlade FBiH Fadil Novalić je kazao kako se “u vrijeme epidemiološke krize zbog koronavirusa nitko neće obogatiti na račun drugih”.

    Novalić je rekao da će ova mjera će pomoći građanima i gospodarstvenicima u FBiH da što lakše prebrode teret krize pandemije koronavirusa.

    “Svjedočimo tome da su se cijene nafte na svjetskom tržištu gotovo prepolovile. Za to vrijeme na domaćim benzinskim crpkama nismo imali značajnije pomjeranje cijena. Ovom odlukom smanjujemo marže koje su bile prilično visoke, čak i 50 feninga po litru. Maržu smo sada ograničili na 25 feninga po litru. Najvjerojatnije ćemo ubrzo čuti naftaše kako je ovo miješanje u slobodno formiranje cijene. Međutim, takva primjedba u ovakvim vremenima nije opravdana. Naglašavam, nikada FBiH od rata do danas nije se miješala u slobodno tržište. Možemo primijetiti i to da se FBiH nikada od rata do danas nije našla u ovakvoj krizi”, kazao je Novalić.

    On je naglasio i kako je namjera vlasti u FBiH da obavežu naftaše da svoje cijene usklađuju s cijenama na svjetskom tržištu.

    “Ovom mjerom želimo stati na kraj monopolu u nelojalnoj konkurenciji. Ne mogu se naftaši pozivati na svjetske cijene samo u slučajevima kada one rastu”, dodao je premijer Novalić te nastavio: “U ovoj krizi neće biti nitko tko će izgubiti sve i neće biti nitko tko neće izgubiti ništa, ali konačno neće biti nitko tko će se na njoj bogatiti.”

     

    (Izvor: Agencije)

    cijene Fadil Novalić Gorivo izdvojeno
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Njemačka sa strožijom migracijskom politikom – želi se smanjiti nelegalne ulaske

    17.05.2025

    INVAZIJA, UBIJANJE, RAZARANJE I – NIKOM NIŠTA? Rusi žele od Ukrajine: Uvjet za mir povlačenje Ukrajinaca s ukrajinskih područja koje Rusi svojataju i odustajanje od ratne odštete

    17.05.2025

    Kod Mostara ilegalno vježbali gađanje iz snajpera – uhićeni ne priznaje institucije BiH

    17.05.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    80 godina Bleiburške tragedije i Križnog puta

    Njemačka sa strožijom migracijskom politikom – želi se smanjiti nelegalne ulaske

    Pandurević: ‘Viaduct’ boli Dodika – hoće li nam biti bolje ako za arbitraže optužimo BiH i FBiH, a ne RS?

    INVAZIJA, UBIJANJE, RAZARANJE I – NIKOM NIŠTA? Rusi žele od Ukrajine: Uvjet za mir povlačenje Ukrajinaca s ukrajinskih područja koje Rusi svojataju i odustajanje od ratne odštete

    Kod Mostara ilegalno vježbali gađanje iz snajpera – uhićeni ne priznaje institucije BiH

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    HKD Napredak Mostar povodom 1100 godina Crkvenih sabora i Hrvatskog kraljevstva organzira koncert japanske pijanistice Yoko Nishi

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.