Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Global

    Još jedan Trumpov neuspjeh: Od ‘završit ću rat za jedan dan’ do mogućeg odustajanja

    republikaBy republika18.04.2025Updated:19.04.2025No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Američki predsjednik Donald Trump upozorio je u petak da su Sjedinjene Države spremne “jako brzo” prijeći na nešto drugo ne postignu li Moskva i Kijev dogovor o okončanju rata.

    Ne može se kazati “precizan broj dana, ali želimo ovo brzo riješiti”, rekao je Trump u Bijeloj kući.

    Trump je u svojoj predsjedničkoj kampanji govorio kako će “zaustaviti rat u Ukrajini za 24 sata”, no taj rok se poslije značajno produžio. Iako je Trumpova sdministracija isticala kako želi da se mirovni sporazum između Ukrajine i Rusije postigne do 20. travnja, sporazum još nije niti na vidiku.

    Američki državni tajnik Marco Rubio zaprijetio je ranije u petak da će Sjedinjene Države “prijeći na nešto drugo utvrde li da mir nije moguć”.

    “Sjedinjene Države imaju druge prioritete”, rekao je Rubio uoči odlaska iz Francuske, nakon niza sastanaka s Ukrajincima i Europljanima u Parizu.

    “Ako iz ovog ili onog razloga, jedna od dviju strana jako oteža stvari, jednostavno ćemo reći: ‘Vi ste glupi, vi ste imbecili, vi ste grozni ljudi‘ i povući se”, rekao je Trump.

    “Ali nadam se da nećemo morati to učiniti”, naglasio je.

    Trump je u ožujku predložio bezuvjetni i potpuni prekid vatre, što je Kijev u načelu prihvatio pod američkim pritiskom, no Vladimir Putin nije.

    Bijela kuća zatim je postigla dogovor s dvjema stranama o prekidu napada na energetsku infrastrukturu na 30 dana. No Kremlj smatra da je taj moratorij istekao.

    Na pitanje želi li Putin dobiti na vremenu, Trump je odgovorio: “Nadam se da ne. Uskoro ću vam to reći. Nitko se meni ne ruga, nastojim pomoći”, rekao je.

    Amerikanci, Europljani i Ukrajinci dogovorili su se u četvrtak u Parizu da će se ponovno sastati sljedeći tjedan u Londonu zbog novih razgovora o okončanju rata u Ukrajini.

     

    /Desk/

    Donald Trump mirovni sporazum Rusija Ukrajina
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    03.06.2026

    Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”

    02.06.2026

    NATO stvara baltičku utvrdu za odvraćanje Putina

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.