Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH
    • Velike gužve na graničnim prijelazima BiH
    • Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”
    • Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika
    • Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka
    • Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi
    • Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”
    • Schmidt konačno otvoreno priznao da je otišao zbog američkog pritiska
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Samo nekoliko sati nakon što ga je imenovala, Vlada FBiH smijenila Sulejmanovića iz Željeznica FBiH – nisu znali da je uhićivan

    republikaBy republika21.11.2024Updated:21.11.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Jučerašnje imenovanje, pa potom i ekspresna smjena, Reufa Sulejmanovića s mjesta vršitelja dužnosti izvršnog direktora za poslove razvoja i investicija u Željeznicama FBiH, zasigurno je za mjesto u rubrici “vjerovali ili ne”.

    Naime, Vlada FBiH jučer je Sulejmanovića imenovala na dužnost vršitelja dužnosti izvršnog direktora za poslove razvoja i investicija u Željeznicama FBiH isti, da bi ga potom na hitnoj telefonskoj sjednici, s te iste dužnosti smijenila i to nakon što je vlada doznala kako je isti bio uhićen u akciji MUP-a KS zbog nezakonitosti u svezi s imenovanjem Nijaza Salamovića za direktora KJKP Rad.

    Sulejmanović je bio jedan od sedmoro uhićenih u akciji MUP-a KS koja je razotkrila nepravilnosti prilikom imenovanja Salamovića koji je imenovan za direktora KJKP Rad, usprkos upozorenjima Ureda za borbu protiv korupcije. Istraga je pokazala kako je krivotvorio radni staž i radno iskustvo, čime je ostvario nezakonitu korist od oko 120.000 KM.

    Iz Vlade su naveli kako im ova informacija o Sulejmanovićevom uhićenju i kaznenim djelima za koje se tereti – nije bila poznata iako su o ovom slučaju izvješćivali brojni mediji.

    Ovo je jedan od značajnih propusta, kako same Vlade, tako i osoba zaduženih za odnose  s javnošću i informiranje s obzirom da nisu znali, ili su propustili izvijestiti Vladu na ovu činjenicu.

    /Desk/

    imenovanje izdvojeno razrješenje reuf sulejmanović Vlada FBiH željeznice fbih
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH

    19.07.2026

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    18.07.2026

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    18.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH

    Velike gužve na graničnim prijelazima BiH

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.