Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Vlada FBiH za trgovce predlaže neradnu nedjelju

    republikaBy republika12.12.2023No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Vlada FBiH je na sjednici održanoj u utorak utvrdila nacrt novog zakona o unutarnjoj trgovini, a kojim se tretira i rad samih trgovina. Kako je priopćeno, riječ je o potpuno novom zakonu kojim se uređuje ovo područje, a koji je usklađen s aktima Europske unije.

    Između ostaloga, nacrtom novog zakona je utvrđeno da:

    Radno vrijeme prodajnih objekata samostalno određuje trgovac u razdoblju od ponedjeljka do subote u ukupnom trajanju do 90 sati tjedno;

    Prodajni objekti su zatvoreni nedjeljom i u dane praznike s tim da Vlada FBiH može odrediti prodajne objekte koji su dužni raditi u vrijeme praznika i u kojem obujmu.

    Prethodne dvije odredbe se neće primjenjivati na:

    Cvjećare, pekare, suvenirnice, objekte tradicionalnih i starih obrta, kao ni na prodajne objekte koji su u sklopu željezničkih i autobuskih stanica i aerodroma, benzinskih crpki, bolnica, hotela, prostora kulturnih i vjerskih objekata, muzeja i parkova prirode, groblja i specijaliziranih prodavnica vezanih za prodaju na grobljima;

    Dragstore čije je radno vrijeme od 00:00 do 24 sata svaki dan;

    Otkup primarnih poljoprivrednih proizvoda, prodaju vlastitih poljoprivrednih proizvoda na štandovima, stolovima i boksovima na tržnicama na malo;

    Prodaju vlastitih poljoprivrednih proizvoda na štandovima, stolovima i boksovima izvan tržnica na malo;

    Prodaju organiziranu u sklopu sajmova, priredbi i izložbi;

    Prodaju putem internetskih trgovina, prodaju putem automata te prodaju u proizvodnim objektima obiteljskih poljoprivrednih domaćinstava.

    U Vladi FBiH su ukazali da se istaknute dvije odredbe neće primjenjivati ni u vrijeme proglašenja elementarne nepogode i izvanrednog stanja kada radno vrijeme prodajnih, magacinskih i uredskih objekata određuje Federalne uprava civilne zaštite (FUCZ). Najavili su da će ovim zakonom biti regulirana i internetska prodaja.

    Nacrt novog zakona najprije treba razmotriti Parlament FBiH. Ako parlamentarci prihvate nacrt zakona, slijedi javna rasprava o nacrtu zakona nakon koje će biti utvrđen prijedlog zakona. Ako parlamentarci usvoje prijedlog zakona, onda se on može primjenjivati.

    /Desk/

    nacrt zakona neradna nedjelja Vlada FBiH
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    03.06.2026

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    02.06.2026

    Mladi kriminalci – U Zagrebu poduzetnika ucjenjivali kripto milijunima, zapalili mu dva Lamborghinija

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.