Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Čak 53 posto djevojčica u dobi do 13 godina nezadovoljno je svojim tijelom
    • Ikea uvodi balkonske solarne elektrane za samostalnu montažu
    • Uhićen jedan od najtraženijih narkobosova
    • Kinezi zabrinuti zbog ‘slijepih kutija‘, tvrde da mogu izazvati ovisnost. Na udaru brend koji je zaludio svijet
    • Objavljeno je tko će režirati novi film o Jamesu Bondu
    • Europski sud za ljudska prava osudio manipulaciju Komšićevog savjetnika Slavena Kovačevića: Zloupotrijebio pravo na predstavku i nije žrtva
    • Od 1. srpnja u FBiH manja stopa doprinosa
    • Zagrebačka policija rasvijetlila zločin: Naručio ubojstvo bivše uspruge i njenog partnera
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Neum obara turističke rekorde – sezona bolja od 2019.

    republikaBy republika23.07.2023Updated:23.07.2023No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Neum bi ove godine po zaradi od turizma trebao nadmašiti rekordnu, predpandemijsku 2019. godinu. Odlični rezultati ovogodišnje sezone pristižu i iz svjetske hodočasničke destinacije, Međugorja.

    Trenutno su popunjeni gotovo svi kapaciteti, a cijene su u odnosu na prošlu godinu više za oko 15 posto, što jedini bh. grad na moru i dalje čini cjenovno pristupačnijim od ostalih turističkih destinacija na Jadranu, javlja FENA.

    Turistička sezona u Neumu ove godine pokazuje odlične rezultate iako je ljetovanje u bh. biseru na Jadranu za ovu godinu skuplje za nekih 15 posto, kazao je viši stručni suradnik Turističke zajednice  HNŽ-a Ramiz Bašić.

    Dodao je da su turistički radici prezadovoljni predsezonom i trenutnom popunjenošću turističkih kapaciteta (95 posto), a i za postsezonu se prave planovi.

    Glavnina neumskih gostiju dolazi iz BiH, a jedan dio gostiju je iz Francuske, Njemačke, Austrije, Slovenije, Poljske, Češke, Slovačke, Srbije, a od ove godine povećan je i broj gostiju iz Republike Hrvatske.

    U Neumu se nadaju da će za ovu sezonu doći do brojki iz 2019. godine.

    “Sigurno je da će biti preskočena u financijskom dijelu, ali čeka se hoće li se to ostvariti i po broju dolazaka i broju noćenja”, ističe Bašić.

    Odlične turističke rezultate bilježi i Međugorje, koje je samo na 42. godišnjicu Gospinih ukazanja posjetilo oko 50 tisuća hodočasnika iz svih krajeva svijeta.

    “Naravno da to predstavlja i izuzetnu financijsku dobit za trgovce, ugostitelje, turističke radnike i gospodarstvenikeu tom hercegovačkom kraju”, napominje Bašić.

    Govoreći o poskupljenjima, tj. za koliko su cijene usluga i noćenja u HNŽ veće u odnosu na prošlogodišnje, rekao je kako su one od 10 do 15 posto više zbog povećanja cijena ulaznih komponenata (troškovi goriva, energije i slično).

    Upitan koliko jedna obitelj ove godine mora izdvojiti za ljetovanje u Neumu, Bašić odgovora kako su cijene smještaja i usluga veće za nekih 15 posto u odnosu na lani, pa bi po nekim izjavama turističkih djelatnika iz Neuma, četveročlana obitelj dnevno trebala izdvojiti od 150 do 200 eura.

    “Naravno, taj iznos značajno ovisi o tome je li smještaj rezerviran u privatnim sobama, apartmanima ili pak u hotelima, gdje je najskuplje” ,dodaje.

    Na pitanje koliko je u prvih šest mjeseci u HNŽ ostvareno dolazaka i noćenja, ističe kako zasad nemaju službene podatke i točne brojke, ali po svemu sudeći može se kazati da se uspješna ovogodišnja sezona nastavlja i da će vjerojatno ovo razdoblje biti za nekih 10-15 posto uspješnije od prošlogodišnjeg.

     

    /Desk/

    BiH izdvojeno Međugorje Neum sezona turizam
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Europski sud za ljudska prava osudio manipulaciju Komšićevog savjetnika Slavena Kovačevića: Zloupotrijebio pravo na predstavku i nije žrtva

    25.06.2025

    Od 1. srpnja u FBiH manja stopa doprinosa

    25.06.2025

    Članice NATO-a dogovorile povećanje obrambenih izdvajanja na 5% BDP-a do 2035. – Milanović: “Nejasno i nedefinirano, ljudi u to ne vjeruju”

    25.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Čak 53 posto djevojčica u dobi do 13 godina nezadovoljno je svojim tijelom

    Ikea uvodi balkonske solarne elektrane za samostalnu montažu

    Uhićen jedan od najtraženijih narkobosova

    Kinezi zabrinuti zbog ‘slijepih kutija‘, tvrde da mogu izazvati ovisnost. Na udaru brend koji je zaludio svijet

    Objavljeno je tko će režirati novi film o Jamesu Bondu

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.