Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Noć od 500 KM: Direktor Federalne uprave za inspekcijske poslove nelegalno iznajmljuje vilu u Blagaju

    republikaBy republika18.09.2021No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Villa Don je nova luksuzna kuća u Blagaju u vlasništvu direktora FUZIP-a Anisa Ajdinovića. Iznajmljuje je od srpnja ove godine iako nema potrebnu dokumentaciju. Za to vrijeme, dok nelegalno radi, inspektori njegove uprave izriču i propisuju na stotine tisuća KM kazni u Hercegovini. U Blagaj nisu išli. Njegova supruga vlasnica je nelegalnog vrtića u Sarajevu, istražio je Žurnal.info.

    Villa Don u Blagaju prve goste primila je 7. srpnja ove godine. Kuća od 150 kvadrata, sa četiri spavaće sobe, trenutno je zbog popunjenosti nedostupna za rezervaciju. U ovom periodu cijena zakupa za jednu noć iznosi oko 500 KM.

    Villa Don, međutim, nije zavedena u registrima u kojima bi to po zakonu morala biti. Prema Zakonu o ugostiteljskoj djelatnosti objekti se kategorizuju i zavode ili u registar federalnih ili županijskih institucija. Ali Ville Don u Blagaju nema ni u jednom – u Federalnom ministarstvu okoliša i turizma za Žurnal su potvrdili da objekta nema u njihovom registru ugostiteljskih objekata te da nije kategoriziran od strane ovog ministarstva.

    Nije kategoriziran ni u Ministarstvu trgovine, turizma i zaštite okoliša HNŽ, niti je uopće podnesen zahtjev za kategorizaciju:

    – Objekt koji je predmet Vašeg interesa – Villa Don Blagaj – ne nalazi se u Registru. Također, uvidom u Upisnik prvostupanskih predmeta i akata, utvrdili smo da za isti nikad nije niti podnesen zahtjev za utvrđivanje minimalnih uvjeta i kategoriju smještajnog objekta, a u Inspektoratu ovog ministarstva nije ni zaprimljen zahtjev za inspekcijski nadzor – navodi se u odgovoru Ministarstva.

    To znači da Villa Don nije mogla od nadležnih institucija dobiti ni oznaku o kategorizaciji s jasno istaknutim nazivom poduzeća. Radi se o kršenju Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti, a kazne za ovakav i slične prekršaje propisane ovim zakonom iznose od jedne do 15 tisuća KM.

    Ne bi se ovaj slučaj pretjerano razlikovao ni bio neko iznenađenje u gomili sličnih da vlasnik Ville Don nije prvi čovjek Federalne uprave za inspekcijske poslove Anis Ajdinović, čiji inspektori svakodnevno na terenu izriču kazne za prekršaje kakve čini i njihov direktor. Potrebne dozvole za izgradnju izdane su krajem prošle godine.

    Neposjedovanje zakonom propisane oznake, izdavanje i zarada na objektu koji nije kategoriziran po zakonu, nisu jedine nezakonitosti.

    Prije toga ipak treba skrenuti pažnju na jednu zanimljivu činjenicu.
    Krajem srpnja i početkom kolovoza ove godine inspektori Federalne uprave za inspekcijske poslove proveli su deset dana u Hercegovini. U priopćenju FUZIP-a navedeno je da su kontrolirali turističke destinacije u Hercegovini. Izdali su 117 prekršajnih naloga i propisali kazne u visini od skoro 200 tisuća KM.

    Novinari Žurnala pitali su gdje su inspektori vršili nadzor, u kojim gradovima, općinama i mjestima. Bili su u Neumu, Mostaru, Konjicu i Jablanici.

    Slučajno ili ne, Blagaj su zaobišli. A da su stigli do Blagaja i Ville Don inspektori bi direktora morali kazniti i za to što je cijenu boravka u jednom periodu izdavanja odredio u eurima.

    Zakoni koji reguliraju ovu oblast (o trgovini, zaštiti potrošača…) propisuju obvezu isticanja cijena u konvertibilnim markama. Kazna za nepoštivanje: od 1.500 do 3.000 KM.

    Priču u cijelosti pročitajte OVDJE.

    /Republikainfo.com/

    anis ajdinović blagaj izdvojeno vila
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    03.06.2026

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.