Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija
    • JE LI BiH IMALA SVOJE PREDSTAVNIKE U MOSKVI? Dodik, Cvijanović, Stevandić i Vučić u Moskvi na vojnom mimohodu – smjestili ih dalje od Putina – gost br. 1 je Xi Jinping
    • Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu
    • Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom
    • Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”
    • 267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.
    • Habemus Papam! – Imamo Papu!
    • Europska komisija pripremila popis američkih proizvoda za carinu, pokreće spor pred WTO-om
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Generali Armije kod Džaferovića – Kažu da su manje počinili zločina od ostalih, a Džaferović im je obećao financiranje obrane, štoje još jedan non sens

    republikaBy republika07.12.2018No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Predstavnici Udruženja informirali su člana Predsjedništva BiH da je u ovom trenutku Tužiteljstvo BiH pokrenulo više procesa protiv branitelja BiH, pripadnika Armije RBiH koja je bila jedina legalna vojska međunarodno priznate države, nego protiv pripadnika vojski koje su vršile agresiju, priopćeno je iz Predsjedništva BiH.

    Zajednički je zaključeno da su snage koje su branile BiH sustavno sprječavale i kažnjavale zločine u svojim redovima, dok su snage koje su izvršile agresiju na BiH sustavno planirale, organizirale, ohrabrivale i izvršavale zločine.
    Broj zločina počinjenih od snaga koje su izvršile agresiju na BiH neusporedivo je veći od broja zločina počinjenih od strane pojedinaca u redovima Armije BiH, te je stoga neprihvatljivo stvaranje vještačkih balansa u broju pokrenutih kaznenih postupaka i izrečenih sudskih presuda.

    Nije bilo balansu u činjenju, te stoga ne može biti balansa ni u procesuiranju i kažnjavanju odgovornih za ratne zločine, navodi se u priopćenju. Istaknuto je da u BiH postoje brojna naselja i gradovi koja su od strane agresorskih snaga sistematski granatirana, u kojima su cjelokupne obitelji ubijane, iz kojih su ljudi odvođeni u logor, da su u tim zločinima sudjelovale tisuće počinitelja, a da su procesuirani samo neki od njih.

    Konstatirano je da je potrebno pokrenuti širu društvenu, političku i pravnu akciju kako bi svi oni koji su počinili zločine bili izvedeni pred lice pravde.

    Član Predsjedništva BiH Džaferović je kazao da su u tom smislu već poduzete aktivnosti na formiranju Centra za istinu i pravdu, čije će rad biti usmjeren na dokumentiranje zločina, otkrivanje počinitelja i njihovo prijavljivanje nadležnim tužiteljevima u BiH, ali u svijetu.

    Džaferović se suglasio s predstavnicima Udruženja generala BiH da je potrebno financijski ojačati fondaciju iz koje će se financirati obrane svih branitelja BiH suočenih s optužbama, priopćila je Služba za odnose s javnošću Predsjedništva BiH.

     

    /Republikainfo.com/

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija

    09.05.2025

    JE LI BiH IMALA SVOJE PREDSTAVNIKE U MOSKVI? Dodik, Cvijanović, Stevandić i Vučić u Moskvi na vojnom mimohodu – smjestili ih dalje od Putina – gost br. 1 je Xi Jinping

    09.05.2025

    267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.

    08.05.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija

    JE LI BiH IMALA SVOJE PREDSTAVNIKE U MOSKVI? Dodik, Cvijanović, Stevandić i Vučić u Moskvi na vojnom mimohodu – smjestili ih dalje od Putina – gost br. 1 je Xi Jinping

    Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu

    Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom

    Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    HKD Napredak Mostar poziva na Uskrsnicu

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.