Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…
    • EK demantirala – Vučić rekao kako je s von der Leyen bio dugo, a ona kako je bilo kratko i usputno
    • Počinje rat: Trump predlaže da se Muskovoj tvrtci ukinu subvencije, spominje se i deportacija, a ovaj zagovara osnivanje nove stranke
    • Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%
    • Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje
    • Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH
    • Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada
    • HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    FIFA kaznila FS Srbije zbog četničkog transparenta na tribinama

    republikaBy republika01.07.2018No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nogometni savez Srbije kažnjen je po drugi put na Svjetskom prvenstvu, ovoga puta zbog transparenta kojeg su istaknuli srbijanski navijači, a koji veliča nacionalističku organizaciju iz Drugog svjetskog rata. Incident se dogodio na utakmici protiv Brazila (0:2), a NS Srbije će morati platiti 20.000 švicarskih franaka (oko 17.200 eura).

    Iz Svjetske nogometne federacije (FIFA) su kazali da su pokrenuli disciplinski postupak protiv NS Srbije zbog “političkog i uvrjedljivog transparenta“.

    FIFA je prioćila da je kažnjen i Nogometni savez Rusije sa 10.000 franaka (oko 8.600 eura) zbog “diskriminatorskog transparenta“. FIFA i aktivisti svjetske mreže za borbu protiv rasizma u nogometu FARE koji su angažirani za Mundijal kažu da je na transparentu bio i broj 88, koji je prepoznat kao krajnje desničarski kod za riječi Heil Hitler, jer je H osmo slovo alfabeta. Sporni transparent bio je istaknut na utakmici Urugvaj – Rusija 3:0.

    Nogometni savez Maroka kažnjen je sa 65.000 franaka (oko 56.000 eura) zbog nedoličnog ponašanja igrača Noureddinea Amrabata i pomoćnog trenera Patricea Beaumellea, ulaska na teren poslije zadnjeg sudijskog zvižduka šest članova osoblja reprezentacije, ubacivanja predmeta na travnjak od strane navijača i zbog dolaska predsjednika saveza Fouzi Lekjaa u prostor za tehničko osoblje tijekom utakmice. Svi disciplinski prekršaju napravljeni su na utakmici sa Španjolskom (2:2).

    Nogometni savez Meksika je, zbog neprikladnog ponašanja navijača i ubacivanja predmeta u teren tijekom utakmice u kojoj je Švedska slavila sa 3:0, kažnjen sa 15.000 franaka (oko 13.000 eura).

     

    (Izvor: Agencije)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    30.06.2025

    HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM

    30.06.2025

    Cigarete skuplje za 10 feninga

    30.06.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…

    EK demantirala – Vučić rekao kako je s von der Leyen bio dugo, a ona kako je bilo kratko i usputno

    Počinje rat: Trump predlaže da se Muskovoj tvrtci ukinu subvencije, spominje se i deportacija, a ovaj zagovara osnivanje nove stranke

    Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%

    Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.