Predloženi zakon nalaže obaveze nositeljima javnih dužnosti da ubuduće prijavljuju zatečenu imovinu i prihode, porijeklo i promjene imovine i prihoda, kao i poklone koje dobiju tijekom obavljanja javne funkcije, izvijestio je N1.
Prijedlog predviđa i kazne od 1.000 do 2.500 KM za kašnjenje u godišnjem prijavljivanju imovine, od 10.000 do 20.000 KM za neprijavljivanje imovine prilikom preuzimanja dužnosti, a za ponovljeni prekršaj, od 3.000 do 6.000 KM.
Jedan od razloga za donošenje tog zakona je i obveza proizašla iz međunarodnih konvencija koje je Bosna i Hercegovina ratificirala, konkretno iz Konvencija o borbi protiv korupcije, navodi predlagač – aktualna županijska vlada.
Kako je navedeno, njena intencija je transparentan rad i borba protiv korupcije.
Za provođenje zakona bit će nadležan Ured Sarajevske županije za borbu protiv korupcije i upravljanje kvalitetom.
/Republikainfo.com/