Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Tisuće u Bratislavi prosvjedovalo zbog odlaska premijera Fica na paradu u Moskvu
    • Indija i Pakistan dogovorili trenutni prekid vatre
    • LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila
    • Dodik zaprijetio Sloveniji ukokliko mu uvedu sankcije
    • Poruka reisa Kavazovića iz Blagaja: “Nasilje i uzurpacija na Lakišića haremu moraju prestati – crvena linija za svakog muslimana – Izgradnja Mevlane pružena ruka pomirenju”
    • Reis Kavazović čestitao papi Lavu XIV. – “U ovim izazovnim vremenima važno imati hrabre lidere koji će graditi dijalog i mostove
    • Deset stranaka potpisalo koaliciju protiv Dodika – čeka se Čović, a on ima uvjet
    • Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Preminuo gospodarstvenik Mirko Grbešić

    republikaBy republika23.08.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nakon duge i teške bolesti, danas je u svojoj 63. godini preminuo uspješan gospodarstvenik iz Širokog Brijega, Mirko Grbešić, izgubivši bitku s karcinomom.

    Grbešić je cijeli životni vijek bio posvećen biznisu, stvaranju novi radnih mjesta, širio je poslovanje i u BiH i Hrvatskoj. Kupio je osječku Saponiju 1998. godine za tada nevjerojatnih 20 milijuna njemačkih maraka,  Kandit za šest milijuna, unaprijedio proizvodnju i faktički ponovno Koestlinove proizvode vratio na police.

    Potom je kupio i bjelovarski Koestlin, a 2000. godine otkupio je i širokobriješki Metalac, tvrtku metalne proizvodnje i ugradnje, a kupio je i hrvatsku Marasku i Brodomerkur, uvozio inozemne i hrvatske brandove itd.

    Grbešićev gospodarski uzlet obilježila je i 2012. godina kada je u Mostaru napravio i otvorio najveći trgovački centar u BiH ‘Mepas Mall’.

    Njegove poslovne početke obilježila je trgovina, kada je davne 1989. osnovao tvrtku Mepad d.o.o za proizvodnju i prodaju mesa. Uskoro je postala jedna od najuspješnijih tvrtki u Hercegovini, a pojedini ekonomski analitičari već su procjenjivali da se njegovo bogatstvo procjenjuje na više od 130 milijuna kuna te su ga pozicionirali na 15. mjesto najbogatijih Hrvata.

    Grbešić je godinama izgrađivao svoje poslovno carstvo i postao je jedan od najznačajnijih gospodarstvenika u BiH, ali i u susjednoj Hrvatskoj. Iako vrlo uspješan, vrlo rijetko se pojavljivao u medijima, vodio je samozatajan i obiteljski život, bez medijskih skandala koji obično prate osobu njegovog položaja, a posebno je bio angažiran na humanitarnim projektima, podršci sportskim klubovima, a uvijek je bio vrlo vezan uz svoj rodni kraj.

     

    /Desk/

    mirko grbesic
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila

    10.05.2025

    Poruka reisa Kavazovića iz Blagaja: “Nasilje i uzurpacija na Lakišića haremu moraju prestati – crvena linija za svakog muslimana – Izgradnja Mevlane pružena ruka pomirenju”

    10.05.2025

    Reis Kavazović čestitao papi Lavu XIV. – “U ovim izazovnim vremenima važno imati hrabre lidere koji će graditi dijalog i mostove

    10.05.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Tisuće u Bratislavi prosvjedovalo zbog odlaska premijera Fica na paradu u Moskvu

    Indija i Pakistan dogovorili trenutni prekid vatre

    LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila

    Dodik zaprijetio Sloveniji ukokliko mu uvedu sankcije

    Poruka reisa Kavazovića iz Blagaja: “Nasilje i uzurpacija na Lakišića haremu moraju prestati – crvena linija za svakog muslimana – Izgradnja Mevlane pružena ruka pomirenju”

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    HKD Napredak Mostar poziva na Uskrsnicu

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.