Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Trump šalje marince i još 2000 pripadnika Nacionalne garde, L.A. izgleda kao ratna zona
    • Što znače T4, T3 i TSH? Sve što trebate znati o hormonima štitnjače
    • Samsung će staviti prioritet na jednu vrstu pametnih telefona
    • U Osijeku susret braniteljica HV-a i HVO-a – Medved: „Nije bilo hrvatske postrojbe gdje nisu bile braniteljice“
    • Uhićen predsjednik SDS-a Milan Miličević, odbornik SDA Meša Jašarević i potpredsjednik Skupštine Mehmed Dubravac – sumnjiče se za protupravnu promjenu skupštinske većine u Tesliću
    • Ministar Helez najavio vojnu suradnju s Iranom – Reagirale SAD – Moguće sankcije i suspendiranje vojne suradnje sa SAD-om
    • Zgarište tehnološke katastrofe: Kraj ere privatnih društvenih mreža, stiže li nam ‘EU Twitter‘ iz Bruxellesa?
    • Rastuće globalne napetosti bude zabrinutost zbog mogućih sukoba
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Ekonomija

    Njemački proizvođač automobila otpušta sve radnike

    republikaBy republika06.01.2024No Comments1 Min Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Sono Motors je planirao napraviti revoluciju na tržištu automobila svojim solarnim električnim automobilom Sion no plan nije uspio.

    Kako je osječka Saponia u suradnji s Centrom JA kao i TI izradila tisuće kapica za Djeda Božićnjaka
    Unatoč razgovorima s potencijalnim investitorima, stvari za njemačkog proizvođača automobila izgledaju loše. Izgledi za sklapanje spasonosnih poslovnih ugovora su jako mali, piše Fenix-magazin.de.

    Münchenska tvrtka za proizvodnju automobila Sono Motors, koja je zapala u financijske poteškoće, već je otpustila određene radnike tijekom prošle godine. Sada, prema pisanju njemačkih medija, i preostalim radnicima prijeti otkaz nakon što je tvrtka morala pokrenuti stečaj.

    Raskidanje ugovora o radu

    U priopćenju je objavljeno kako se još ne može pronaći investitor. Unatoč pregovorima s mogućim investitorima, čini se kako su male šanse za brzo sklapanje ugovora.

    Stoga se planira otkaz ugovora o radu preostalim radnicima. Očekuje se kako će otkazi stupiti na snagu početkom 2024.

    Sono Motors je prvotno planirao napraviti revoluciju na tržištu automobila svojim solarnim električnim automobilom Sion. Međutim, ovaj plan nije uspio.

    Sada će se tehnologija prodati drugim proizvođačima automobila. Ostaje neizvjesno kako će i hoće li se rad u proizvodnim pogonima nastaviti.

     

    (izvor: jutarnji.hr)

    #bankrot #njemačka auto proizvodnja SONO
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Samsung će staviti prioritet na jednu vrstu pametnih telefona

    10.06.2025

    Zgarište tehnološke katastrofe: Kraj ere privatnih društvenih mreža, stiže li nam ‘EU Twitter‘ iz Bruxellesa?

    08.06.2025

    Šef velike tehnološke tvrtke najavio borbu na AI tržištu: Biti će ili SAD ili Kina!

    08.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Trump šalje marince i još 2000 pripadnika Nacionalne garde, L.A. izgleda kao ratna zona

    Što znače T4, T3 i TSH? Sve što trebate znati o hormonima štitnjače

    Samsung će staviti prioritet na jednu vrstu pametnih telefona

    U Osijeku susret braniteljica HV-a i HVO-a – Medved: „Nije bilo hrvatske postrojbe gdje nisu bile braniteljice“

    Uhićen predsjednik SDS-a Milan Miličević, odbornik SDA Meša Jašarević i potpredsjednik Skupštine Mehmed Dubravac – sumnjiče se za protupravnu promjenu skupštinske većine u Tesliću

    Kolumne

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    Promo

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    HKD Napredak Mostar povodom 1100 godina Crkvenih sabora i Hrvatskog kraljevstva organzira koncert japanske pijanistice Yoko Nishi

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.