Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu
    • Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom
    • Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”
    • 267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.
    • Habemus Papam! – Imamo Papu!
    • Europska komisija pripremila popis američkih proizvoda za carinu, pokreće spor pred WTO-om
    • Drugi dan konklave – Ponovno crni dim-Papa nije izbran – Čeka se kraj dana
    • Akademik, mons. Topić u posjetu Vatikanu: Milijuni vjernika mole za što bolji izbor novog pape
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Scena

    Kaštelskim zaljevom orit će se Jelena Karleuša i Aca Lukas, iz Domovinskog pokreta se žale: ‘Dužni smo čuvati kulturu‘

    republikaBy republika26.06.2023No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Otočić Barbarinac lokacija je festivala Island of Love, a neka ovogodišnja izvođačka imena Domovinski pokret ne odobrava.

    Otočić Barbarinac je arheološki lokalitet u Kaštelanskom zaljevu gdje rado na izlete idu Kaštelani, Vranjičani, Solinjani i Splićani, a među partijanerima poznat je kao techno oaza koja pruža nezaboravnu zabavu. Ove godine su se na popisu izvođača pojavila neka imena za koja, prema objavi na Facebooku, Domovinski pokret Splitsko-dalmatinske županije smatra da im tamo nije mjesto.

    „Gradonačelniče Ivanović, zašto ste dopustili nastupe Karleuše i Ace Lukasa na Barbarincu?”, započeli su svoju objavu.

    „I ovo ljeto postaje mjesto zabave. Island of Love festival na otočiću Barbarincu godinama je bio tehno-partijanerska oaza koja je bila posjećena i zapamćena po dobroj zabavi. Disco otok ove godine ugošćuje Jelenu Karleušu, Acu Lukasa i Harisa Džinovića. Domovinski pokret Kaštela smatra da ovaj glazbeni izričaj ne pripada našem podneblju te kako moramo čuvati mediteransku i europsku kulturu kojoj pripadamo”, poručili su iz Domovinskog pokreta Splitsko-dalmatinske županije.

    Nadalje, tvrde kako festival posjećuju brojni domaći i strani gosti.

    „Glazba oblikuje našu stvarnost i društvenu filozofiju, a navedeni izvođači pripadaju nekom drugom identitetu. Prljavo kazalište otvara festival i nakon njih će tijekom srpnja Kaštelani, Vranjičani, Solinjani, Splićani i brojni gosti slušati Karleušu, Lukasa i Džinovića, bili u tom trenutku na Barbarincu ili ne bili. Glazba se širi zaljevom. Dužni smo čuvati kulturno dobro, a grad Kaštela, koji je izdao koncesiju na zaštićenom kulturnom dobru, trebao bi voditi računa koji će se događaji organizirati na otoku.”

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Princ Harry izgubio sudski spor protiv britanske vlade

    03.05.2025

    Adele, koja je trenutno na pauzi od glazbene karijere, uživa sa svojim zaručnikom

    21.04.2025

    Vedrana Rudan kratko o Thompsonovu koncertu: ”Hrvati po tko zna koji put lažu sami sebe i lože se na pi*darije!”

    12.04.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu

    Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom

    Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”

    267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.

    Habemus Papam! – Imamo Papu!

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    HKD Napredak Mostar poziva na Uskrsnicu

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.