Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • MIGRANTI DODIK I STEVANDIĆ – Izbjegavali granične prijelaze, helikopterom prebacivani preko granice u Srbiju
    • Iz tonućeg katamarana kod Zadra spašeno na desetine putnika
    • Italija će i srednjoškolcima zabraniti mobitele tijekom nastave
    • Nastavlja se međusobno razaranje u ratu Izraela i Irana
    • Zbog duga RS-a prema Viaductu još nema usvajanja proračuna BiH – SNSD želi 200 milijuna iz Središnje banke
    • NEVJEROJATNI LISAC PUTIN – Kremlj: Rusija spremna posredovati između Izraela i Irana i preuzeti iranski uranij
    • State Department dao direktivu svim američkim veleposlanstvima i konzulatima: “SAD nije uključen u jednostranu akciju Izraela protiv Irana” – Trumpove izjave govore suprotno
    • Otvoreno Neumsko ljeto 2025.
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    JOŠ 6 GODINA Putin prisegnuo na peti predsjednički mandat

    republikaBy republika07.05.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Vladimir Putin (72)  počeo je u utorak svoj peti mandat na mjestu predsjednika Rusije. Na blistavoj inauguraciji u Kremlju, krenuo je u novi šestogodišnji mandat u kojemu će i dalje imati apsolutnu moć u svojim rukama nakon što je godinama uspješno uništavao političke protivnike, a nastavlja i s agresijom na susjednu Ukrajinu koju je pokrenuo u veljači 2022. godine.

    Na najvišim je dužnostima već gotovo četvrt stoljeća i najdugovječniji je kremaljski čelnik još od Staljina, a kada mu istekne ovaj mandat 2030. godine, prema ustavu će imati ponovno pravo na kandidaturu. I ponovno pobijediti, naravno. Ako poživi, jasno.

    Na ceremoniji u pozlaćenoj Velikoj kremaljskoj palači, Putin je stavio ruku na ruski ustav i obećao da će ga braniti dok je gomila pažljivo odabranih uzvanika promatrala njegovu prisegu, piše AP,a prenosi Jutarnji list.

    Otkako je naslijedio predsjednika Borisa Jeljcina u zadnjim satima 1999. godine, Putin je transformirao Rusiju iz zemlje koja izlazi iz ekonomskog kolapsa u državu pariju koja prijeti globalnoj sigurnosti. Nakon invazije na Ukrajinu 2022., koja je postala najveći europski sukob od Drugog svjetskog rata, Rusija je pod strogim sankcijama Zapada i okreće se drugim režimima poput Kine, Irana i Sjeverne Koreje za potporu.

    Vladimir Putin is set to be sworn in as Russian president for a fifth time – marking the start of another six years at the top.

    Sky's Russia Correspondent @IvorBennett has the latest from Moscow.https://t.co/wRKHHCFZvv

    📺 Sky 501, Virgin 602, Freeview 233 and YouTube pic.twitter.com/IlAlA8BL6y

    — Sky News (@SkyNews) May 7, 2024

    Kada je bio na putu do Velike palače zatao je u hodniku i nekoliko sekundi gledao u sliku koja se našla na zidu s njegove desne strane.

    – Želim zahvaliti sudionicima specijalne vojne operacije, svima koji se bore za našu domovinu, kazao je Putin na inauguraciji.

    Rekao je i da Rusija ne odbija razgovore sa Zapadom, ali da su oni ti koji koče razvoj Rusije i nežele surađivati.

    – Mi smo jedinstven, veliki narod i zajedno ćemo prebroditi sve prepreke i provesti i ostvariti sve ono što sanjamo. Zajedno ćemo pobijediti, zaključio je i zaradio veliki aplauz opčinjene mase među kojoj je bio i Steven Seagal, američki glumac koji je poznat po tome da obožava Putina.

     

    /Desk/

    izdvojeno predsjedniički mandat prisega Rusija Vladimir Putin
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    MIGRANTI DODIK I STEVANDIĆ – Izbjegavali granične prijelaze, helikopterom prebacivani preko granice u Srbiju

    17.06.2025

    Nastavlja se međusobno razaranje u ratu Izraela i Irana

    16.06.2025

    Zbog duga RS-a prema Viaductu još nema usvajanja proračuna BiH – SNSD želi 200 milijuna iz Središnje banke

    16.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    MIGRANTI DODIK I STEVANDIĆ – Izbjegavali granične prijelaze, helikopterom prebacivani preko granice u Srbiju

    Iz tonućeg katamarana kod Zadra spašeno na desetine putnika

    Italija će i srednjoškolcima zabraniti mobitele tijekom nastave

    Nastavlja se međusobno razaranje u ratu Izraela i Irana

    Zbog duga RS-a prema Viaductu još nema usvajanja proračuna BiH – SNSD želi 200 milijuna iz Središnje banke

    Kolumne

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.