Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Danska predsjedava Vijećem EU-a: Europa mora stati na vlastite noge
    • Na komemoraciju u Srebrenicu dolaze visoki dužnosnici iz EU-a
    • Dodik neće migrante iz EU-a, ali nudi RS za Trumpove migrante i ukidanje sankcija
    • BiH ima 45 dana za dogovor oko Reformske agende i milijardu eura pomoći iz EU-a
    • MMF o BiH: Hitno treba novca, rizici su povećani zbog vanjskih udara i domaćih političkih tenzija
    • U meksičkom krematoriju pronašli skoro 400 tijela – što je bilo u urnama koje su davali obiteljima?
    • Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”
    • Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Dodik ‘targetirao’ političku analitičarku Tanju Topić: “Ona je agent BND-a”

    republikaBy republika25.05.2021Updated:25.05.2021No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Do sada je kritičare nazivao izdajnicama, od sada kvislinzima i stranim agentima. Milorad Dodik nikada brutalnije obrušio se na političku analitičarku Tanju Topić koju je nazvao “agentom njemačkog BND-a”, te joj uputio uz niz uvreda, koje su se odnosile i na njenu obitelj. Osude i poziv na sankcioniranje ovakvog ponašanja stižu sa svih strana.

    U izjavi za agenciju SRNA, Dodik je najbrutalnije do sada je etiketirao osobno političku analitičarku Tanju Topić, ali i njenu obitelj.

    “Imate onu Tanju Topić koja je dokazani agent BND. Ona je u funkciji njemačkih obavještajnih struktura, a zna se što su Nijemci ovdje radili i kako su prolazili oni koji su bili kvislinzi. Ona je dokazani kvisling. Ona ne propusti priliku da iznese laži“, kazao je Dodik.

    Vijest su odmah prenijeli portali u Republici Srpskoj, no mnogi su poput javnog servisa, vijest i povukli nakon žestoke osude javnosti. Tanja Topić kratko je za N1 rekla da izjave neće davati, ali da pokreće tužbu.

    Dodikovim najprizemnijim uvredama i neargumentiranim optužbama zgrožen je najveći dio javnosti. Novinarka Gordana Katana i sama je bila meta napada.

    “Ovo što je urađeno Tanji Topić to je izravna prijetnja po život i Tanje i njezine obitelji, to je neoprostivo. Upravo zbog izjave da je Tanja Topić kvisling, a da se zna kako su kvislinzi završavali, to je dovoljan osnov za pokretanje kaznene odgovornosti“, kazala je.

    Nije ovo prvi put da se bivša novinarka, danas NVO aktvistica i uposlenica njemačkog Fridrih Eberta etiketira, napada. Zna to dugogodišnja novinarka Ljiljana Smiljanić, koja političarima poručuje: koristite argumente, a ne uvrede!

    “Možda je javnost čak i oguglala na takve situacije, što nije dobro. I izuzev osuda uvijek treba ukazivati na to kako su mogli postupiti u toj situaciji. Ako već nemaju savjetnike koji će to kazati, ili ne smiju kazati, da bar mi novinari koji smo prisutni u javnosti, da bar mi kažemo, a možda netko sljedeći put od njih neistomišljenicima kaže ‘eto koristit ću argumente, a ne uvrede’“, dodala je Ljiljana Smiljanić.

    Priča o popisima tzv. neprijatelja Republike Srpske, seže iz 2014. godine još od vremena kada je na službenoj stranici Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) objavljena knjiga “Rušenje Republike Srpske-Teorija i tehnologija prevrata”.

    Ali popis „rušitelja Republike Srpske“, koju je napisao odbjegli i opskurni pisac Stefan Karganović 2020. godine pala je na Sudu. Sve je imalo za cilj klevećenja nevladinih organizacija, medija i pojedinaca, zaključio je Osnovni sud u Banja Luci.

    Na ovo podsjeća Željko Raljić.

    “Milorad Dodik je postupio vrlo bahato, vrlo bezobrazno. To je puno više od etiketiranja. To je i dalje držanje one matrice da “postoje državni neprijatelji, a on je čuvar države i naroda”. On je daleko od čuvara. On je taj koji upropaštava i ovaj narod i ovu državu. Tanja Topić, Svetlana Cenić, Damir Miljević, kazati ću i svoje ime uz to, svi smo se i našli nekada u nekim knjigama, na nekim spiskovima, a ti ljudi koji su po narudžbi iz SNSD ih pisali, nalaze se negdje po bijelom svijetu sa 2-3 milijuna eura u torbi“, izjavio je Željko Raljić, urednik Istinito.

    Grupa nevladinih organizacija zatražila je pravne posljedice za Dodika zbog etiketiranja Tanje Topić. U priopćenju najoštrije osuđuju izjave člana Predsjedništva BiH i pozivaju sve nadležne institucije da reagiraju i zaštite prava Tanje Topić i njen fizički integritet, te da po službenoj dužnosti istraže slučaj, procesuirajući Milorada Dodika i sprečavajući bilo kakav napad na Tanju Topić.

    #milorad dodik tanja topić
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Na komemoraciju u Srebrenicu dolaze visoki dužnosnici iz EU-a

    02.07.2025

    Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe

    02.07.2025

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    30.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Danska predsjedava Vijećem EU-a: Europa mora stati na vlastite noge

    Na komemoraciju u Srebrenicu dolaze visoki dužnosnici iz EU-a

    Dodik neće migrante iz EU-a, ali nudi RS za Trumpove migrante i ukidanje sankcija

    BiH ima 45 dana za dogovor oko Reformske agende i milijardu eura pomoći iz EU-a

    MMF o BiH: Hitno treba novca, rizici su povećani zbog vanjskih udara i domaćih političkih tenzija

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.