Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    U 2026. značajno povećanje mirovina – minimalna 701 KM, zajamčena 836 KM, a najviša 3.505 KM

    republikaBy republika16.12.2025No Comments1 Min Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nove odredbe mirovinskog sustava u sljedećoj, 2026. godini za više od 540 tisuća korisnika donijeti će, značajan rast minimalnih, zajamčenih i najviših mirovina, najveći porast mirovine u posljednjih nekoliko godina.

    Povećanje mirovina u FBiH od 2026. godine stiže u dva koraka – prvo u siječnju, potom i u srpnju te slijedi povećanje mirovina za sve kategorije korisnika.

    Prema novom planu, minimalna mirovina će se u veljači povećati sa 599,28 KM na 668,76 KM, a već u srpnju iznositi će 701,11 KM.

    Zajamčena mirovina u veljači će sa 715,21 KM biti uvećana na 798,17 KM, a u srpnju će iznositi 836,79 KM.

    Najviša mirovina od 2.996,40 KM uz siječanjsko povećanje iznositi će 3.343,98 KM, dok će u srpnju također biti povećana na 3.505,78 KM.

    Ukupno povećanje mirovina u 2026. godinu iznosi oko 17 posto.

    Federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić kazao je kako je za provođenje ovih povećanja planirano je više od 500 milijuna KM, dok je ukupan proračun za mirovinski sustav u 2026. godini projektiran na 1,1 milijardu KM.

    /Desk/

    izdvojeno mirovine povećanje FBiH
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    03.06.2026

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.