Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Slavni par prekinuo nakon gotovo desetljeća turbulentne veze
    • Nakon summita NATO-a i povećanja izdavanja za naoružanje, papa Lav kritizirao globalnu militarizaciju: “Umjesto za bolnice i škole, novac završava u rukama trgovaca smrću”
    • Glavni tajnik NATO-a: “Čitav NATO predan je obrani Ukrajine. Manje ili više”
    • Reakcije na presudu ‘Kovačević’ – DF i SDA optužuju “izdajnike i neprijatelje BiH”, druga strana “ublehaše i  minderaše”, zbog štete za BiH i nasrtaja na Daytonski sporazum
    • Kako je bliska suradnica Hillary Clinton nakon muževe izdaje pronašla sreću sa sinom milijardera
    • Apple priprema iPhone s “ekranom koji teče poput vodopada”
    • SRUŠENI SNOVI ‘CRNOLISTAŠA’ – Trump: Ostaju na snazi sankcije za kršenje Daytonskog mirovnog sporazuma i prijetnje nacionalnoj sigurnosti i interesima SAD-a
    • Orban zabranio Povorku ponosa
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Global

    Uhićen jedan od najtraženijih narkobosova

    republikaBy republika26.06.2025No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Više od godinu dana nakon što je pobjegao iz zatvora s najvišim stupnjem osiguranja ponovno je uhićen Fito, vođa zloglasne bande Los Choneros.

    Bjegunac u Ekvadoru Jose Adolfo Macias, poznat i kao Fito, pronađen je u svojem rodnom gradu Manti nakon desetosatne operacije sigurnosnih snaga, objavio je Sky News. Snimka koju je objavila ekvadorska vojska prikazuje uniformiranog pripadnika vojske kako mu cilja pištoljem u glavu, nakon što su ga pronašli skrivenog u maloj rupi ispod kuhinjskog pulta.

    Macias ima opsežan kriminalni dosje, uključujući optužbe za ubojstvo i organizirani kriminal, a 2011. osuđen je na 34 godine zatvora. Za njegovo uhićenje bila je ponuđena nagrada od milijun dolara. Vlasti još nisu objasnile kako je pobjegao. Nestanak je otkriven tek kada je vojska došla po njega radi premještaja u drugi zatvor i pronašla praznu ćeliju.

    Nakon bijega proglašeno je izvanredno stanje u trajanju od 60 dana. Tijekom tog razdoblja maskirani naoružani napadači upali su u televizijski studio tijekom prijenosa uživo i tvrdili da imaju bombe.

    Interpol je brzo izdao međunarodnu tjeralicu za Maciasom, koji bi trebao odgovarati pred sudom u New Yorku za međunarodnu trgovinu drogom i oružjem. Macias je optužen da je distribuirao kokain diljem svijeta te švercao oružje i streljivo iz SAD-a u Ekvador, u suradnji s meksičkim kartelima.

    Predsjednik Ekvadora Daniel Noboa potvrdio je da je njegova vlada već zatražila Maciasovo izručenje SAD-u i najavio da će “pasti još poznatih vođa bandi”.

    Macias, koji je među dijelom javnosti imao gotovo kultni status, bio je poznat po tome što je u zatvoru organizirao zabave s alkoholom i borbama pijetlova, piše Deutsche Welle. Godine 2023. objavio je videoobraćanje narodu iz zatvora, okružen naoružanim čuvarima.

    Sjedinjene Američke Države prošle su godine proglasile Los Chonerose jednom od najnasilnijih bandi na svijetu, a Ekvador je tu grupu označio kao terorističku organizaciju. Njegovo uhićenje dolazi nekoliko tjedana nakon što je vlada objavila da će povećati nagradu za njegovo hvatanje na milijun dolara.

    droga ekvador policija uhićenje
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Glavni tajnik NATO-a: “Čitav NATO predan je obrani Ukrajine. Manje ili više”

    26.06.2025

    Orban zabranio Povorku ponosa

    26.06.2025

    Šišaju ovce širom svijeta, po njih šalju i privatne avione

    24.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Slavni par prekinuo nakon gotovo desetljeća turbulentne veze

    Nakon summita NATO-a i povećanja izdavanja za naoružanje, papa Lav kritizirao globalnu militarizaciju: “Umjesto za bolnice i škole, novac završava u rukama trgovaca smrću”

    Glavni tajnik NATO-a: “Čitav NATO predan je obrani Ukrajine. Manje ili više”

    Reakcije na presudu ‘Kovačević’ – DF i SDA optužuju “izdajnike i neprijatelje BiH”, druga strana “ublehaše i  minderaše”, zbog štete za BiH i nasrtaja na Daytonski sporazum

    Kako je bliska suradnica Hillary Clinton nakon muževe izdaje pronašla sreću sa sinom milijardera

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.