Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Većina Britanaca želi se vratiti u EU – ovo je čovjek na kojeg su nasjeli

    republikaBy republika31.01.2025Updated:31.01.2025No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    foto: Nigel Falage

    Manje od troje Britanaca od deset smatra da je Brexit bio dobar, a većina ih želi da se zemlja vrati u Europsku uniju, pokazalo je novo ispitivanje javnog mnijenja, pet godina nakon službenog izlaska Ujedinjenog Kraljevstva iz EU-a.

    Na referendumu 2016. godine, 52 posto Britanaca glasalo je za Brexit, prenosi HINA.

    Nakon višegodišnjih teških pregovora, Ujedinjeno Kraljevstvo postalo je 31. siječnja 2020. prva zemlja koja je izišla iz Europske unije.

    Najpoznatiji britanski demagog, inicijator Brexita koji je prevario Britance, Nigel Farag, ponovno potresa Britaniju

    No pet godina poslije samo 30 posto Britanaca smatra da je zemlja dobro učinila glasajući za brexit, po ispitivanju YouGova, čiji su rezultati objavljeni u srijedu. Ispitivanje je provedeno na 2225 ispitanika.

    Po institutu, riječ je o najmanjoj potpori Brexitu do sada.

    Među Britancima koji su glasali za Brexit, 18 posto ih smatra da je napuštanje Europske unije bila pogreška. No taj postotak penje se na 55 posto svih ispitanika. Samo 11 posto ispitanika smatra da je brexit bio uspješan.

    Većina Britanaca, njih 55 posto, podržava povratak zemlje u Europsku uniju, uključujući 20 posto birača koji su glasali za Brexit.

    Među njima, 39 posto ispitanika “snažno” podržava povratak u EU-u.

    Britanski laburistički premijer Keir Starmer obećao je da će “ponovno pokrenuti” odnose s Europskom unijom. No protivi se povratku u punopravno članstvo u Europskoj uniji.

     

    /Desk/

    Brexit EU izdvojeno Velika Britanija
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    03.06.2026

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.