Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika
    • Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’
    • Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti
    • KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”
    • “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja
    • Ravnatelj Agencije za privatizaciju HNŽ-a Donko Jović, smijenjen zbog napada na premijerku Buhač
    • U Međugorju otvoren Dodig Tennis Center – gosti Novak Đoković, Marin Čilić, Mate Pavić, a u publici je bio i Boris Becker
    • U Hrvatskom saboru žustra rasprava oko ‘Rezolucije o političkom osnaživanju Hrvata u BiH’
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Analiza hit slastice: Izgleda da je Dubai čokolada velika trendovska prijevara

    republikaBy republika19.12.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    U uzorcima tzv. dubaijske čokolade uvezene u Njemačku pronađeni su mnogi štetni sastojci, priopćilo je ministarstvo potrošača savezne pokrajine Baden-Wuerttemberg u četvrtak, prenosi HINA.

    “Od slučajeva prijevare pa do štetnosti po zdravlje, u prvim ispitivanjima dubaijske čokolade iz uvoza je pronađeno gotovo sve”, rekao je ministar zaštite potrošača Baden-Wuerttemberga Peter Hauk.

    U svih osam ispitivanja koje je ispitao pokrajinski Ured za kemijska i veterinarska istraživanja pronađena su onečišćenja, alergeni, umjetne boje i masnoća koja nije kakao maslac, jedina dopuštena masnoća u čokoladi.

    “Zbog malog broja uzoraka ne možemo govoriti o trendu, ali su nalazi vrlo zabrinjavajući i potaknuli su nas na to da provedemo opsežnija ispitivanja”, rekao je Hauk.

    Kod ispitanih dubaijskih čokolada se radi o proizvodima uvezenim iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i Turske.

    U nekim čokoladama je pronađen sezam iako nije deklariran na ambalaži, a u nekim palmino ulje koje također nije deklarirano kao sastojak čokolade.

    Čokolada iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je, kako proizlazi iz analize, do te mjere onečišćena tijekom proizvodnog procesa da je neprikladna za ljudsku prehranu.

    U svim čokoladama je pronađena i povećana količina umjetnih bojila koje “sugeriraju veći udio kvalitetnih sastojaka od stvarnog” tj. kreme od pistacija.

    Dubaijska čokolada je posljednjih mjeseci veliki hit u Njemačkoj i jedan od popularnijih prehrambenih proizvoda na božićnim sajmovima

    /Desk/

    analiza dubai čokolada izdvojeno
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    16.07.2026

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    15.07.2026

    “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja

    15.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”

    “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.