Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    • Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”
    • Punjenje uz cestu umjesto visoke politike: Kako su električni auti produžili put europskim povjerenicima
    • Zašto se ne smije naplaćivati Hormuški tjesnac, a Suez i Panama naplaćuju?
    • Kakva će biti američka politika prema BiH?
    • Njemački sud zabranio Spiegelu da Vučića povezuje sa ‘Sarajevo safarijem’: Nedopustivo i neuravnoteženo izvješćivanje
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Trump okrivio Zelenskog za rat – Kaže da Rusiji treba dati dio Ukrajine – Bi li on, primjerice, Aljasku dao Rusima?

    republikaBy republika18.10.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Donald Trump je okrivio ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog da je pomogao započeti rat s Rusijom i time dao naslutiti radikalan zaokret politike prema Ukrajini ako pobijedi na izborima 5. studenog.

    Zbog milijardi dolara američke vojne pomoći Ukrajini od početka rata 2022., bivši republikanski predsjednik redovito je u kampanji kritizirao Zelenskog, iznova ga nazivajući “najvećim trgovcem na svijetu”.

    Trump je također kritizirao ukrajinskog čelnika zbog toga što nije nastojao postići mir s Moskvom te je predložio da se Ukrajina odrekne dijela teritorija u korist Rusije kako bi se postigao mirovni sporazum, ustupak koji Kijev smatra neprihvatljivim.

    Trump je u podcastu PBD kod Patricka Bet-Davida u četvrtak otišao i korak dalje. Rekao je da je Zelenski taj kojeg se treba kriviti ne samo zbog toga što nije okončao rat, nego zbog toga što je pomogao da izbije.

    – To ne znači da mu ne želim pomoći jer jako žalim te ljude. No nikad nije trebao dopustiti da taj rat počne. U ratu su svi gubitnici, rekao je Trump.

    Zelenski je Trumpu na sastanku u New Yorku u rujnu predstavio svoj “plan pobjede” kojim bi se završio rat, a susret je prema riječima obojice čelnika bio srdačan. Međutim, Trumpovi javni komentari daju naslutiti da će smanjiti pomoć Ukrajini ako pobijedi kandidatkinju Demokratske stranke i potpredsjednicu Kamalu Harris. Iznova je ponavljao da će završiti sukob kada preuzme mandat u siječnju, no nije objasnio kako.

    Harris je obećala nastavak podrške Ukrajini, a pobjedu ukrajinske nacije istaknula je kao američki nacionalni sigurnosni interes. Više je puta kritizirala Trumpa zbog toga što se ne želi suprotstaviti ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu.

     

    /Desk/

    Donald Trump rat Ukrajina volodimir zelenski
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    02.06.2026

    Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”

    02.06.2026

    Mladi kriminalci – U Zagrebu poduzetnika ucjenjivali kripto milijunima, zapalili mu dva Lamborghinija

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH

    Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”

    Punjenje uz cestu umjesto visoke politike: Kako su električni auti produžili put europskim povjerenicima

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.