Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Iz Mostara najavljuju zračnu liniju s Istanbulom

    republikaBy republika26.08.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Gradonačelnik Mostara Mario Kordić zajedno sa predsjednicom Vlade HNŽ-a Marijom Buhač, ministrom financija HNŽ-a Adilom Šutom, direktorom Zračne luke Mostar Marko Đuzelom i izvršnim direktorom Ibricom Berberovićem sastao se u Gradskoj vijećnici s pomoćnikom ministra za promet i infrastrukturu Republike Turske Enverom Iskurtom, predstavnicima Pegasus Airways, te predstavnicima turskih medija.

    Na sastanku je istaknut veliki potencijal koji Mostar i Hercegovina imaju za razvoj turizma i ostalih grana gospodarstva, te najavljena mogućnost uspostavljanje direktne avio-linije između Mostara i Istanbula.

    Gradonačelnik Kordić je naglasio kako se Mostar izuzetno važno da se zračnom linijom poveže sa Istanbulom i kako će Grad biti partner u uspostavljanju ove zračne linije. Predsjednica Vlade HNŽ-a Marija Buhač navela je turizam kao stratešku granu razvoja županije i naglasila kako će Vlada podržavati Zračnu luku, njezine infrastrukturne projekte, te uvođenje novih avio-linija. Za uvođenje zračne linije između Mostara i Istanbula zainteresirani su i ministarstvu prometa i infrastrukture Republike Turske.

    ”Želimo iskoristiti priliku i zajednički raditi na ovome projektu”, poručio je između ostalog pomoćnik ministra za promet i infrastrukturu Enver Iskurt. Tijekom dana predstavnicima ministra, aviokompanija Pegasus i novinari iz Turske obići će Grad Mostar i upoznati se s njegovim prirodnim ljepotama, te bogatim kulturno-povijesnim naslijeđem.

    U izaslanstvu pomoćnika ministra za promet i infrastrukturu Republike Turske bili su generalni direktor civilnog zrakoplovstva Kemal Yüksek, direktor odjela zračnog prometa Uprave za civilno zrakoplovstvo M. Sefa Ceyhan i savjetnik za medije ministarstva za promet i infrastrukturu Osman Bekar. Jedan od inicijatora za organiziranje sastanka bio je generalni konzul Republike Turske u Mostaru Yasar Ergün, a istome je prisustvovala i direktorica Turističke zajednice Grada Mostara Elvira Dilberović.

     

    /Desk/

    Istanbul mario kordić mosta zračna linija
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    03.06.2026

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    02.06.2026

    Mladi kriminalci – U Zagrebu poduzetnika ucjenjivali kripto milijunima, zapalili mu dva Lamborghinija

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.