Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    ŠTO JE BITNO – TO JE HITNO Ministar Laketić svake godine sestrinom poduzeću davao novac, čak i iz sredstava za hitne slučajeve

    republikaBy republika19.09.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Federalna uprava policije po nalogu Tužiteljstva HNŽ „obišla“ je Ministarstvo gospodarstva Hercegovačko-neretvanske županije na čijem je čelu ministar Željko Laketić i izuzela dokumentaciju u svezi dodjele poticaja gospodarstvenicima u 2019. godini, piše Žurnal koji doznaje detalje istrage – ministar Laketić tijekom posljednjih godina novac je dodjeljivao vlastitoj sestri Vedrani Nurković. I to interventna sredstva namijenjena za hitne slučajeve.

    – Nema to veze, sve je išlo po procedurama, mi smo se prijavili na javne pozive i dobili sredstva – kaže za Žurnal Vedrana Nurković.

    Kako smo ranije objavili, ove dodjele istražuje Tužiteljstv HNŽ, a FUP je u drugoj polovici srpnja dostavio Izvješće o počinjenom kaznenom djelu i izvršitelju protiv jedne osobe zbog zloupotrebe položaja, a prema kaznenom zakonu Federacije BiH.

    Laketić je na čelo Ministarstva 2015. došao kao kadar SDA, ali je 2020. godine napustio tu stranku i prešao u SBB BiH.

    U sljedećim godinama, ministar Laketić je, odlučujući o korisnicima poticaja za gospodarstvo, zaobišao preporuke komisije i sredstva dodjeljivao prema vlastitom nahođenju i korisnicima koji uopće nisu ispunjavali uvjete za to!

    Obrt Tarra iz Mostara u vlasništvu obitelji Vedrane Nurković od 2017. do 2019. dobio je ukupno 60.000 KM od Ministarstva gospodarstva HNŽ. Od toga, dio sredstava ministrova sestra dobila je iz fonda za hitne slučajeve.
    U 2020. Vedrana Nurković i Adis Sarić osnivaju novo poduzeće – Tarra Company i odmah iste godine od Ministarstva gospodarstva dobivaju 22.500 KM. Sljedeće, 2021. još 20.000. Ukupno, od 2017. do 2021. više od 100.000 KM.

    Nije Vedrana Nurković jedini blizak srodnik koji crpi novce iz proračuna i interventnih sredstava.
    Vlasnik kompanije Agrojata iz Konjica Uzejir Balić je brat ministra pravosuđa HNŽ-a Suada Balića. Od Ministarstva gospodarstva dobili su oko 100.000 KM u posljednjih nekoliko godina.

    Žurnalovu istraživačku priču u cijelosti pročitajte OVDJE.

     

    /Desk/

     

    gospodarstvo HNŽ interventna sredstva istraga izdvojeno poticaji željko laketić
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    03.06.2026

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.