Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Zašto “nismo svoji” kada je prevruće? – Visoke temperature pogoršavaju stres, poremećaje spavanja i već postojeće mentalne bolesti
    • Magazinović: Hrvatska i ostale zemlje EU-a zabranit će BiH sudjelovanje u javnim nabavkama jer nema potpisan Sporazum o javnim nabavkama s WTO
    • U Zagreb već pristižu tisuće na Thompsonov koncert, na generalnoj probi sa djecom bili Plenković, Medved, Božinović…
    • Srozavanje američkog simbola – Trump najavio UFC borbu u Bijeloj kući
    • Mostar rekordno najužareniji – danas 41 stupanj, a prognoza je ista i za sutra
    • Vladajući u NSRS-u izglasali uvođenje rezervnog sastava policije
    • Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika
    • Plenković dolazi u Srebrenicu na obilježavanje 30. godišnjice genocida
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Što Putin misli o Srbiji, Lukašenko kaže: “Žele sjediti na tri stolice, ali neće uspjeti”

    republikaBy republika02.08.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko, za bjelorusku državnu novinsku agenciju, komentirao je Srbiju te odgovorio na pitanje bi li Bjelorusija pomagala Srbiji u slučaju potrebe.

    “Moramo napraviti razliku između lidera i običnog naroda. Da ste u mojim cipelama kako bi vidjeli sve to? Naravno da trebamo pomoći srpski narod i to ćemo učiniti. Mi smo takav tip ljudi. Uzet ćemo i u obzir srbijansku politiku prema Bjelorusiji,” rekao je Lukašenko, prenosi Klix.ba.

    Lukašenko je stava da “Srbija želi sjediti na više stolica” te kako smatra da to nije održivo.

    “Oni žele sjediti na tri stolice, ali neće uspjeti u tome. To su Rusija, EU i Sjedinjene Američke Države, i tako dalje. Žele biti dobri sa svima. Neće dobiti šansu za balansiranje, prije svih od Europske unije kojoj se tako snažno žele pridružiti,” poručio je Lukašenko.

    Na pitanje što Bjelorusija može uraditi za Srbiju, Lukašenko je rekao da je “o tome razmišljao ranije”.

    “Ne znam šta možemo uraditi za njih. Prvo bih pogledao što su oni uradili kada su Bjelorusiji uvedene sankcije. Ne želim kopati po nedavnoj prošlosti, ali pogledajte…,” oštar je bio predsjednik Bjelorusije.

    Lukašenko je i podsjetio na svoju posjetu Srbiji tijekom NATO bombardiranja 1999. godine i opisao je kao vrlo opasnu te da je u trenutku kad je dolazio, bombardiranje već bilo u tijeku.

    Podsjetio je da se “Srbija pridružila nekim od sankcija koje su uvedene Bjelorusiji, ali da su Srbi rodbinski narod za njega i da su dobri i razumni ljudi”, prenosi Klix.ba.

     

    /Desk/

     

     

    Aleksandar Lukašenko Bjelorusija izdvojeno Srbija
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Zašto “nismo svoji” kada je prevruće? – Visoke temperature pogoršavaju stres, poremećaje spavanja i već postojeće mentalne bolesti

    04.07.2025

    U Zagreb već pristižu tisuće na Thompsonov koncert, na generalnoj probi sa djecom bili Plenković, Medved, Božinović…

    04.07.2025

    Mostar rekordno najužareniji – danas 41 stupanj, a prognoza je ista i za sutra

    03.07.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Zašto “nismo svoji” kada je prevruće? – Visoke temperature pogoršavaju stres, poremećaje spavanja i već postojeće mentalne bolesti

    Magazinović: Hrvatska i ostale zemlje EU-a zabranit će BiH sudjelovanje u javnim nabavkama jer nema potpisan Sporazum o javnim nabavkama s WTO

    U Zagreb već pristižu tisuće na Thompsonov koncert, na generalnoj probi sa djecom bili Plenković, Medved, Božinović…

    Srozavanje američkog simbola – Trump najavio UFC borbu u Bijeloj kući

    Mostar rekordno najužareniji – danas 41 stupanj, a prognoza je ista i za sutra

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.