Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”
    • Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u
    • Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?
    • Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama
    • U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane
    • Peskov kaže da su ‘Europljani u zabludi’ jer Rusija nije oslabljena ratom u Ukrajini – Možda ima deluzije?
    • Slovenska policija traži bh državljanina zbog ubojstva supruge
    • Španjolci zasluženo svjetski prvaci, Argentinci neprimjereni finalu
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    U Vatikanu filmska potjera za Albancem u BMW-u

    republikaBy republika20.06.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Talijanski karabinijeri pucali su danas u gume vozila čiji se vozač nije htio zaustaviti, nego se probio preko policijskih ograda u Ulici Pavla VI. Papinska švicarska straža, čim je čula hitac, zatvorila je ulaz u Palaču Svetog Uficija, na istoimenu trgu, u kojoj je Kongregacija za nauk vjere.

    To je dio Rima gdje se nije pucalo iz vatrenog oružja ni za Drugoga svjetskog rata, a ni kasnije, osim zlosretnoga 13 svibnja 1981. Ulica Pavla VI vodi s vanjske zapadne strane Berninijevih kolonada od Trga Pija XII prema Trgu Svetog Uficija, prenosi Jutarnji list.

    To je talijanski teritorij, dok je unutar kolonada Trg Svetog Petra u Vatikanu, u policijskoj i sudskoj nadležnosti Države Vatikanskoga Grada. Papinska žandarmerija i talijanska Državna policija, a i karabinijeri, tijesno surađuju u osiguravanju sigurnosti na toj neuralgičnoj točki, kamo dolaze i turisti i hodočasnici i gdje srijedom Papa drži uobičajenu Opću audijenciju.

    Karabinijeri su pokušali zaustaviti BMW koji je tuda prolazio. Naprotiv, vozač je gas dodao do maksimuma, zaobišao karabinijere porušivši neke od pokretnih ograda koje reguliraju pješački i automobilski promet.

    Uslijedila je pucnjava i filmska jurnjava Rimom. Karabinijeri su pucali u gume, ali nisu onesposobili auto u bijegu. Nešto dalje su ga ipak blokirali, ali se vozač nije dao privesti sve dok ga nisu srušili u nesvijest taserom. Javnost je obaviještena da je pritvoreni prekršitelj 39-godišnji Albanac.

    Nisu još poznati motivi njegova ponašanja, ali su oko Vatikana odmah, po prethodnom protokolu, uspostavljenje mjere sigurnosti, iako se čini da meta kriminalnog ponašanja nije bila sama Sveta Stolica ni njezina država i da nije riječ o terorizmu, piše Jutarnji.

    /desk/

    albanac potjera rim Vatikan
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”

    20.07.2026

    Slovenska policija traži bh državljanina zbog ubojstva supruge

    20.07.2026

    Velike gužve na graničnim prijelazima BiH

    19.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”

    Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama

    U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane

    Kolumne

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.