Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Čović o ukidanju trošarina i smanjenju PDV-a: “Trebamo vidjeti radimo li štetu ili korist”

    republikaBy republika14.03.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Govoreći o ukidanju trošarina i smanjenju PDV-a, predsjednik HDZ BiH danas je, nakon sjednice Predsjedništva HDZ BiH, kazao da parlamentarcima treba analitika o učincima ovih poteza.

    Podsjetimo da je Zastupnički dom izglasao ukidanje trošarina i smanjenje PDV-a te da se ove odluke trebaju naći pred izaslanicima u Domu naroda. Međutim, a kako su već svojedobno kazali iz Uprave za neizravno oporezivanje (UNO), ovaj zakon i u najoptimističnijoj ocjeni, mogao bi zaživjeti tek za šest mjeseci zbog kompliciranosti izmjene obračuna PDV-a i trošarina.

    “To vam je kad struka kaže jedno, a mi zastupnici koji nismo baš struka, kažemo drugo. Formalno sam sazvao sjednicu za srijedu, ali sam i pismeno zatražio od predsjednika Vijeća ministara, ministrima financija u Vijeću ministara, Vladi FBiH i RS-u i ravnatelja UNO-a da nam dostave osvrt na prijedloge iz Zastupničkog doma – pravimo li više štete ili koristi u svemu tome. Treba nam analitika. Ako ukidate trošarine na gorivo, što to znači – hoće li naši žitelji na crpkama imati jeftinije gorivo ili će biti nešto drugo, hoćemo li u proračunu biti uskraćeni za 300 milijuna KM i što to znači po resorima i proračunima, kako se već dijele trošarine. Ista je stvar oko PDV-a. Čuli smo jednu od institucija da će trebati pola godine kako bi to zaživjelo, što nam znače podijeljene stope PDV-a, činimo li nešto dobro ili narušavamo li sustav?”, naveo je predsjednik HDZ-a otvorena pitanja oko ukidanja trošarina i smanjenja PDV-a.

    On je kazao kako su se predstavnici HDZ-a apsolutno uključili u ovu problematiku i dali svoj doprinos oko smanjenja PDV-a i Zakona o plaćama, kao i da su izaslanici u Klubu Hrvata u Domu naroda, zakazali sjednicu tog zakonodavnog tijela.

    /Republika/

    Dragan Čović izdvojeno pdv trošarine
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    03.06.2026

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.