Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Plenković nazvao “bijednim” Milanovićev i stav ljevice da dijaspora ne treba glasati na izborima u Hrvatskoj: “Zar Hrvati iz BiH, naša braća nisu bitni, ima ih više od milijun u Hrvatskoj?”
    • Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”
    • U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    U Beogradu prosvjed podrške desničara Putinu

    republikaBy republika04.03.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Ispred spomenika caru Nikolaju u Ulici kralja Milana u Beogradu, u petak večer održan je “prosvjed podrške ruskom narodu” u organizaciji nekoliko desničarskih grupa. Na  skupu podrške Rusiji okupljeni su prosvjedovali i zbog toga što je Srbija glasala za rezoluciju Generalne skupštine Ujedinjenih naroda kojom se osuđuje Rusija zbog rata koji vodi u Ukrajini, a Moskva poziva na povlačenje svojih snaga iz te zemlje.

    Na prosvjedu u neposrednoj blizini Predsjedništva Srbije okupio se veliki broj građana, a ulica je bila zatvorena za promet. Okupljeni su skandirali poruke podrške Rusiji koja je je prošlog četvrtka počela vojnu invaziju na Ukrajinu.

    Sudionicima prosvjeda obratili su se predstavnici ekstremno desničarskih organizacija – Damnjan Knežević iz ‘Narodne patrole’ i Mladen Obradović iz ‘Obraza’.

    Poručili su da će, ako Srbija uvede sankcije Rusiji nakon izbora, na ulice izaći dvostruko više ljudi.

    Knežević je poslao poruku CNN-u, BBC-u i RTS-u, “da je rusofobija u Srbiji statistička pogreška” i da je “svakom Srbinu Rus brat”.

    “Koliko god nas pritiskali sankcijama, nas 1992., a 2022. Rusiju, koliko god nas napadali i nudili svjetlo, sve je to kap u moru za jednu slovensku dušu”, rekao je Knežević i dodao da “nema tog Srbina koji će Rusiji i Bjelorusiji uvesti sankcije”.

    Obradović je rekao da “Rusija oslobađa čitav svijet od NATO prijetnji” i da je “danas Putin pokazao tko je najjači i najhrabriji državnik na svijetu”.

    Skup je počeo himnama Srbije i Rusije, a prosvjednici su nosili ruske i srpske zastave i uzvikuju “Rusija, Rusija”, “Srbi i Rusi braća zauvijek”, “Izdaja, izdaja” i “Vučiću Šiptaru, izdao si Srbiju”. Sudionci prosvjeda potom su krenuli u šetnju do ruskog veleposlanstva, izvješćuju agencije.

    /Republika/

    Aleksandar Vučić Beograd izdvojeno prosvjed Rusija Vladimir Putin
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”

    04.06.2026

    U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom

    04.06.2026

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Plenković nazvao “bijednim” Milanovićev i stav ljevice da dijaspora ne treba glasati na izborima u Hrvatskoj: “Zar Hrvati iz BiH, naša braća nisu bitni, ima ih više od milijun u Hrvatskoj?”

    Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”

    U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.