Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Politička kriza u BiH ne jenjava – europski zakoni na čekanju
    • Steiner i Inzko: U sadašnjem trenutku nemoguće ukloniti OHR jer bi nastupila neravnoteža u BiH
    • Počinje Neumsko ljeto 2025.
    • RAT NEKADAŠNJIH SAVEZNIKA – Musk: “Donald Trump je u Epsteinovim dosjeima”
    • Manifestacija ‘Dani sjećanja’ – Posavina se sjeća stradanja i čeka na povratak svoje djece
    • Osveta oporbe iz RS-a – Oboren prijedlog da se osobama s ‘crne liste’ plaće isplaćuju u gotovini
    • Plenković: BiH jedna od tema na Europskom vijeću
    • EU, Velika Britanija i SAD desetke tisuća nepoželjnih migranata žele smjestiti u Srbiju, BiH i Albaniju – Bh “lideri” šute
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Dijalog bez kojeg nema BiH: Svećenik i hafiz ujedinjeni u molitvama za ozdravljenje pravoslavnog paroha

    republikaBy republika23.02.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Krajem prošlog tjedna trojica prijatelja po duhu i inače, profesori Mato Zovkić, Franjo Topić i Nevad Kahteran, dogovorili su posjet sarajevskom parohu, ocu Vanji Jovanoviću, koji je nedavno pretrpio težak oblik moždanog udara.

    “Otuda je nastala i ova prekrasna fotografija u domu Jovanovića, koja svjedoči o kontinuiranom postojanju tog lijepog lica Bosne i Hercegovine: jedan katolički svećenik, a drugi hafiz, i k tomu još obojica sveučilišni nastavnici UNSA (prof. Zovkić nije mogao ići), ujedinjeni u molitvama i dovama za brzo ozdravljenje pravoslanog paroha, koji iako ima pozive da bude daleko bolje zbrinut u Beogradu, ipak i dalje istrajava u nakani da ostane u Sarajevu”, kaže prof. Topić.

    Svatko na svoj način u tim posjetama ostavlja prigodan dar, jer od Vanjine Olivere (supruga Olivera je jednako tako teologinja i doskorašnja djelatnica Međureligijskog vijeća BiH), doznajemo da je među prvima u pomoć priskočio Jakob Finci iz Jevrejske općine u Sarajevu, da se već javio sarajevski muftija prof dr. Nedžad Grabus, jednako tako da su se najavili i profesori Franjevačke teologije.

    “Ovo je taj prijeko potrebiti životni dijalog i ekumenizam na djelu bez kojeg nema Bosne, a bome ni Hercegovine. Osobno smo svjedočili živoj vjeri samog oca Vanje, koji stameno podnosi svoju tešku patnju i dok ugodno ćaskamo sa njim, Oljom i sinovima, trojica stasitih sinova, od kojih svaki odmah može igrati u NBA ligi (jedan je student Odsjeka za psihologiju FF UNSA, a druga dvojica učenici Katoličkog školskog centra), ne možemo da ne primjetimo upravo tu zornu činjenicu radovanja životu i vjerničkog optimizma koji zrači ne samo iz njega, već čitave ove obitelji”, kaže prof Topić, a prenosi Oslobođenje.

    /Republika/

    Franjo Topić hafiz nevad kahteran paroh svećenik vanja jovanović
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Počinje Neumsko ljeto 2025.

    06.06.2025

    Manifestacija ‘Dani sjećanja’ – Posavina se sjeća stradanja i čeka na povratak svoje djece

    06.06.2025

    Plenković: BiH jedna od tema na Europskom vijeću

    05.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Politička kriza u BiH ne jenjava – europski zakoni na čekanju

    Steiner i Inzko: U sadašnjem trenutku nemoguće ukloniti OHR jer bi nastupila neravnoteža u BiH

    Počinje Neumsko ljeto 2025.

    RAT NEKADAŠNJIH SAVEZNIKA – Musk: “Donald Trump je u Epsteinovim dosjeima”

    Manifestacija ‘Dani sjećanja’ – Posavina se sjeća stradanja i čeka na povratak svoje djece

    Kolumne

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    Promo

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    HKD Napredak Mostar povodom 1100 godina Crkvenih sabora i Hrvatskog kraljevstva organzira koncert japanske pijanistice Yoko Nishi

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.