Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Tisuće u Bratislavi prosvjedovalo zbog odlaska premijera Fica na paradu u Moskvu
    • Indija i Pakistan dogovorili trenutni prekid vatre
    • LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila
    • Dodik zaprijetio Sloveniji ukokliko mu uvedu sankcije
    • Poruka reisa Kavazovića iz Blagaja: “Nasilje i uzurpacija na Lakišića haremu moraju prestati – crvena linija za svakog muslimana – Izgradnja Mevlane pružena ruka pomirenju”
    • Reis Kavazović čestitao papi Lavu XIV. – “U ovim izazovnim vremenima važno imati hrabre lidere koji će graditi dijalog i mostove
    • Deset stranaka potpisalo koaliciju protiv Dodika – čeka se Čović, a on ima uvjet
    • Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Sud odbio zahtjev za pritvor Širokobriježanina uhićenog sa 2 kg heroina i bombom

    republikaBy republika19.11.2021Updated:19.11.2021No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Izvanraspravno vijeće Općinskog suda u Širokom Brijegu odbilo je u petak žalbu Županijskog tužiteljstva ŽZH na odbijanje prijedloga za određivanje pritvora I.K. (1985.) iz Širokog Brijega, koji se sumnjiči zbog kaznenih djela Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i Nedopušteno držanje oružja ili eksplozivnih tvari.

    I.K. se sumnjiči da je 11.11.2021. godine, s nakanom daljnje prodaje opojne droge heroin, u podrumu obiteljske kuće držao četiri PVC vrećice s ukupno cca dva kg heroina, a prilikom pretresa pronađena je i jedna bomba.

    Prijedlog za određivanje pritvora podnesen je zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i bojazni da će osumnjičenik ponoviti kazneno djelo Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

    Općinski sud u Širokom Brijegu nije prihvatio prijedloga za određivanje pritvora, već je izrekao mjere zabrane napuštanja boravišta i putovanja, sastajanja s određenim osobama i obvezu javljanja državnom tijelu, navodi se u priopćenju.

    Podsjetimo, 11.11.2021. godine, policijski službenici Federalne uprave policije u suradnji s Policijskom upravom Široki Brijeg pod nadzorom Županijskog tužiteljstva ŽZH su na području Širokog Brijega slobode lišili osobu inicijala I.K. (1985.) koja se sumnjiči za izvršenje kaznenih djela “Nedozvoljena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga” iz člana 238. stav. 1. Kaznenog zakona Federacije Bosne i Hercegovine kao i kaznenog djela “Nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija” iz člana 371. stav 1. Kaznenog zakona Federacije Bosne i Hercegovine. Ovo lice je višestruki povratnik u vršenju kaznenih djela u zemljama Europske Unije odakle je deportiran u Republiku Hrvatsku.

    Postupajući po naredbi Općinskog suda u Širokom Brijeg policijski službenici Federalne uprave policije izvršili su pretrese pokretnih i nepokretnih objekata koje na području općine Široki Brijeg osoba koristi i tom prilikom su pronađena oko dva kilograma materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu heroin, jedna ručna bomba, te vatreno oružje s osam metaka, kao i dva mobilna telefona sa sim karticama, što će se koristiti kao dokaz u kaznenom postupku.

    /Republikainfo.com/

    droga herocin pritvor širokobriježanin
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila

    10.05.2025

    Poruka reisa Kavazovića iz Blagaja: “Nasilje i uzurpacija na Lakišića haremu moraju prestati – crvena linija za svakog muslimana – Izgradnja Mevlane pružena ruka pomirenju”

    10.05.2025

    Reis Kavazović čestitao papi Lavu XIV. – “U ovim izazovnim vremenima važno imati hrabre lidere koji će graditi dijalog i mostove

    10.05.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Tisuće u Bratislavi prosvjedovalo zbog odlaska premijera Fica na paradu u Moskvu

    Indija i Pakistan dogovorili trenutni prekid vatre

    LOŠA DOJAVA Policija Dristrikta Brčko pokušala uhititi Viškovića – nije bio u koloni vozila

    Dodik zaprijetio Sloveniji ukokliko mu uvedu sankcije

    Poruka reisa Kavazovića iz Blagaja: “Nasilje i uzurpacija na Lakišića haremu moraju prestati – crvena linija za svakog muslimana – Izgradnja Mevlane pružena ruka pomirenju”

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    HKD Napredak Mostar poziva na Uskrsnicu

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.