Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    HBŽ nakon dvije godine dobila vladu

    republikaBy republika21.12.2020Updated:22.12.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Hercegbosanska županija dobila je novu Vladu na čelu s premijerom Ivanom Vukadinom. Na sjednici Skupštine ove županije, većinom glasova razriješena je Vlada Ivana Jozića te potvrđena nova Vlada na čelu s Ivanom Vukadinom.

    Mandatar Ivan Vukadin tijekom sjednice predložio je sastav nove vlade i smjernice njezinoga rada, izvjestio je Tomislavcity.

    – Nakon općih izbora 2018. došlo je vrijeme završiti priču o Vladi HBŽ-a, uz sve ono što se događalo i što će se događati u idućem periodu. Zahvaljujem na ukazanome povjerenju za sastav vlade, pogotovo sudionicima pregovora iz svih klubova na ustrajnome i korektnome pristupu da se dobije vlada koja će rješavati probleme koje muče njezine stanovnike. Vlada će imati samo pola mandata, ali smo odlučni u te dvije godine obaviti posla koliko ga neki ne bi napravili ni u dvostruko dužem mandatu. Učinit ćemo sve da HBŽ bude primjer čitavoj BiH, pokazujući da su dogovori mogući, unatoč političkim razlikama i oprečnim interesima. Pregovori koji su predugo trajali pokazali su da se kompromis može naći. Kompromis je uvijek gubitak i dobitak za svaku stranu. Na kraju, birači su nas birali kako bi radili, a ne samo pregovarali. Bit ću prvi koji će raditi na ostvarenju programa, kazao je između ostaloga Ivan Vukadin.

    Među osnovnim smjernicama programa nove vlade Vukadin je naveo Ustav – kompas koji smo se svi obvezni držati i on je veliki korak u našem djelovanju; sustavno i odgovorno djelovanje na suzbijanju širenja pandemije koronavirusa koja je pogodila najbespomćnije u našem društvu – borbu protiv širenja pandemije i umanjenje gospodarskih i socijalnih posljedica te savjetovanje sa stručnjacima kako bi ograničenja bila podnošljivija.

    Sastav vlade: mr.sc. Ivan Vukadin dipl.pol. iz Tomislavgrada, predsjednik Vlade; Gordana Nakić, prof. razredne nastave iz Livna, ministrica znanosti prosvjete, kulture i športa; Mario Lovrić, dipl. kriminalist iz Kupresa, ministar unutarnjih poslova; Draško Dalić, dipl. ing poljoprivrede iz Livna, ministar financija; Božo Perić, mag. računarstva iz Livna, ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva; dr.sc. Hikmet Hodžić, dipl. oecc iz Livna, ministar graditeljstva, obnove, prostornog uređenja i zašite okoliša; Momčilo Bajić, ing. prometa iz Drvara, ministar rada, zdravstva, socijalne skrbi i prognanih; Milan Bašić, mag. prava iz Drvara, ministar pravosuđa i uprave i Dijana Puzigaća, dipl. politolog iz Drvara, ministrica gospodarstva.

     

    /Republikainfo.com/

    Ivan Vukadin vlada hbž
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    03.06.2026

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    02.06.2026

    Mladi kriminalci – U Zagrebu poduzetnika ucjenjivali kripto milijunima, zapalili mu dva Lamborghinija

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.