Osoba inicijala S.S. lišena je slobode zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo iz člana 172. stav (1) KZ BiH „Zločin protiv čovječnosti“.
Neslužbeno se doznaje da je riječ o Saši Savinoviću.
Navedena osoba privedena je u službene prostorije SIPA-e, gdje će se nad njom izvršiti kriminalistička obrada, nakon čega će biti predana Tužilaštvu BiH na dalje postupanje, priopćeno je iz SIPA-e.
Ovaj osumnjičeni je pod istragom Tužiteljstva BiH i osumnjičen je da je tijekom srpnja 1992. kao pripadnik Antiterorističke grupe (ATG) “Benko Penavić”, odveo iz stana i ubio četiri civila bošnjačke nacionalnosti na području Mostara, informacije su iz Tužiteljstva BiH.
Saša Savinović se tereti za krivična djela zločin protiv čovječnosti.
“On će biti predan postupajućem tužiocu koji će ga ispitati te nakon toga donijeti odluku o pokretanju prijedloga za određivanje mjere pritvora ili mjera zabrane u skladu sa zakonom”, naveli su iz Tužiteljstva.
Podsjetimo, Savinović je i jedan od otmičara nekadašnjeg predsjednika HDZ-a Ante Jelavića te je osućen na 1,6 godina zatvorske kazne. On je negirao krivnju ali je, u konačnici, sporazumnom nagodbom s konjičkim tužiteljem Seadom Đikićem, proglašen krivim i osuđen.
/Republikainfo.com/