Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH
    • Velike gužve na graničnim prijelazima BiH
    • Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”
    • Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika
    • Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka
    • Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi
    • Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”
    • Schmidt konačno otvoreno priznao da je otišao zbog američkog pritiska
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    ČEMU OVO SLUŽI? – HZJZ: Viziri ne mogu zamijeniti maske

    republikaBy republika14.09.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Hrvatski zavod za javno zdravstvo izvijestio je da viziri nisu dobra zamjena za maske, a upozorenje je posebno upućeno nastavnicima. Korištenje vizira ne može se smatrati zamjenom za korištenje zaštitnih maski u školama, kažu u HZJZ-u.

    Usprkos tome što viziri ograničavaju širenje bolesti kapljičnim putem, viziri ne mogu spriječiti širenje zaraze aerosolom koje bi, prema sadašnjim saznanjima, moglo biti moguće.

    Iznimno, nastavnik masku treba zamijeniti vizirom kada je u učionici (razrednom odjelu) prisutan učenik oštećenog sluha kako bi se učeniku omogućilo čitanje s lica i usana.

    U takvoj situaciji nastavnik treba koristiti vizir umjesto maske kada je god u učionici/prostoriji s učenikom oštećenog sluha te uvijek kada se obraća učeniku s oštećenim sluhom.

    Kod kretanja zajedničkim prostorijama (osim kada je u pratnji učenika s oštećenim sluhom) te u drugim prostorijama nastavnik treba nositi masku.

    Ujedno, škola treba za takav razredni odjel osigurati veću prostoriju kako bi nastavnik mogao biti na većoj udaljenosti u odnosu na učenike.

    Kada je god moguće nastavu treba organizirati na način da se osigura potreban razmak između svih osoba u učionici (1,5 m za 5.-8. razred OŠ i približno 2 m u srednjoj školi) kako bi svi učenici i nastavnici mogli boraviti u učionici bez maske.

     

     

    (Izvor: HINA)

    HZJZ koronavirus maska viziri zaštita
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Velike gužve na graničnim prijelazima BiH

    19.07.2026

    Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka

    18.07.2026

    Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi

    17.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH

    Velike gužve na graničnim prijelazima BiH

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.