Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom
    • Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu
    • Izložba fotografija Faruka Kajtaza: Anarchy in photography’ – Mostar okom kamere mobitela
    • Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka
    • Sasvim uobičajeni zvukovi mogli bi biti razlog zašto vam je teško fokusirati se i učiti
    • Papa Lav poduzima prvi korak u vezi spolnog zlostavljanja u Katoličkoj Crkvi
    • Porezi na električnu energiju su preveliki
    • Preminuo poznati glumac iz hit serije ‘Reži me‘. Javnost nije znala da se borio s teškom bolešću
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Dodik o Bleiburgu: Sve ih je trebalo pobiti; Čović šuti

    republikaBy republika24.05.2020Updated:14.10.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    “Nikakve empatije nemam prema bilo kome. I one koji su hodali godinama, trebalo je pronaći i pobiti. Nikakvu distancu ne mogu napraviti prema tome kada pogledam šta su nam uradili”, rekao je srpski član Predsjedništva i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik za srbijansku ‘Politiku’.
    Govoreći o rezoluciji o žrtvama ustaša, Dodik je za ”Politiku” rekao da su neki Srbi podržali taj dokument i da se pretvaraju da ne vide kako se njima pokušava kazati da su antifašističku borbu nosili (prvo) Bošnjaci, Hrvati, pa Srbi, odnosno, kako kaže, “ispade da su oni nosili borbu protiv ustaša.
    Dodik je rekao da je “povijesna činjenica da su mnoge ustaše, koji su klali Srbe poslije desetak godina, postali rukovoditelji u komunističkom režimu”, te da kažu, kada se usprotivi takvoj rezoluciji, da “podržava Bleiburg “.
    “Evo mog stava o tome, u Bleiburg ih je sve trebalo pobiti. Nikakve empatije nema prema bilo kome. I one koji su hodali godinama, trebalo je pronaći i pobiti. Nikakvu distancu ne mogu napraviti prema tome kada pogledam što su nam uradili”, rekao je Dodik i podsjetio koliko su ustaše pobile Srba oko Banja Luke – u Motikama, Drakuliću, Šargovcu, Garavicama, Jasenovcu. Odjednom Bošnjaci postadoše antifašisti”, naglasio je Dodik i upitao je li Handžar divizija bila u antifašističkom bloku.
    “Genocid je izvršen nad Srbima, pobijeno je više od 500.000 Srba samo u Jasenovcu, ubijali su srpski narod gdje god su stigli”, rekao je Dodik i podsjetio da su u njegovom selu, Mrčevcima, ustaše pokupile 140 mirnih mještana i sve ih ubili, te da nema srpskog sela u kom se to nije dogodilo.
    Dodik je naveo da su trojica gradonačelnika Sarajeva bili u ustaškoj vlasti koja je deportirala ljude u Jasenovac, te da od tolikog izvrtanja čovjeku dođe da “iskoči iz kože”, prenosi SRNA.
    Inače, Milorad Dodik je najpouzdaniji partner lideru HDZ BiH Draganu Čoviću, pogotovo nakon što je rekao da on u Federaciji više nema partnera. Reakcije iz ove stranke i njenog predsjednika na ove Dodikove više nego neprimjerene riječi  osobe na tako važnoj dužnosti – još nema.
    Istodobno, Čović je s izaslanstvom HNS-a nedavno položio cvijeće u Mostaru ispred spomenika hrvatskim braniteljima, a u znak na žrtve bleiburške tragedije.
    /Republikainfo.com/
    #milorad dodik Bleiburg izdvojeno
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu

    05.07.2025

    Dodik više nije bjegunac od pravosuđa – Sud BiH, na zahtjev Tužiteljstva BiH, ukinuo mu tjeralicu i pritvor: “Umoran sam od svega”

    05.07.2025

    Zašto “nismo svoji” kada je prevruće? – Visoke temperature pogoršavaju stres, poremećaje spavanja i već postojeće mentalne bolesti

    04.07.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom

    Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu

    Izložba fotografija Faruka Kajtaza: Anarchy in photography’ – Mostar okom kamere mobitela

    Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka

    Sasvim uobičajeni zvukovi mogli bi biti razlog zašto vam je teško fokusirati se i učiti

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.