Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”
    • Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika
    • Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka
    • Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi
    • Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”
    • Schmidt konačno otvoreno priznao da je otišao zbog američkog pritiska
    • Izbor hrvatskog člana Predsjedništva BiH: Zamka za Bošnjake i okidač za američke sankcije?
    • Poniženi branitelji i obezvrijeđena država – braniteljski dodatak 1,5 KM mjesečno – Ništavnih 65 KM za skoro četiri godine obrane BiH – manje od dnevnice bilo kojeg političara
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    SDS podiže tužbu protiv Dodika za nelegalno prisluškivanje oporbe

    republikaBy republika21.05.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Predsjednik Srpske demokratske stranke (SDS) Mirko Šarović najavio je tužbu protiv lidera Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) i člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika nakon što je oavj u Narodnoj skupštini izjavio “da prisluškuje oporbu“.
    -Uputit ćemo tužbu protiv Milorada Dodika i svih onih koji nelegalno prisluškuju narodne zastupnike. Ovo je nezabilježen slučaj, prvo javno priznanje visokog dužnosnika za prisluškivanje oporbe i nakon Makedonije drugi put u regiji da postoje dokazi i priznanje da vlast prisluškuje oporbu – rekao je Šarović.

    U priopćenju SDS-a, ova stranka podsjeća da je Dodik o tome govorio u entitetskom parlamentu.

    -To što se sinoć dogodilo u Narodnoj skupštini Republike Srpske je dramatičan pečat jučerašnjeg zasjedanja. Član Predsjedništva BiH je u službenoj instituciji priznao da se prisluškuje oporba. Čak se javno obratio i ministru unutarnjih poslova po tom pitanju – kazao je Šarović.

    Šarović je rako da je “došlo vrijeme odlaska s dužnosti onih koji  varaju, sustavno kradu i nemaju što ponuditi”.

    -Došao je trenutak pobjede boljih, onih koji imaju program i projekte i koji su normalni. Vrijeme je da se okupimo oko jedne šire koalicije i najboljih kandidata i pobjeda na lokalnim izborima neće izostati – naglasio je predsjednik SDS-a.

    On je rekao da su se tijekom vanrednog stanja redale afere jedna za drugom i da je novac najmanje korišten za zdravstvo i zaštitu od pandemije, a više za javne nabavke i kupovinu informacijskih sustava.

    -Javljaju se potencijalno ogromne afere s poljskom bolnicom i drugim nabavkama. Vidimo da su i brojke zaraženih u Republici Srpskoj dva puta veće nego u Federaciji BiH, a to i laiku izgleda vrlo neobično. To pokazuje da mjere nisu dale rezultate i da je izvanredno stanje samo iskorišteno za brojne sumnjive poslove. Ministar Šeranić koji je na početku davao optimizam je negdje sklonjen i marginaliziran, a pojavljivao se samo jedan čovjek – pojasnio je Šarović.

    Govoreći o radu Vijeća ministara BiH, predsjednik SDS kazao je da je postojeći saziv izvršne vlasti u BiH najgori u povijesti.

    -Oni nas iz dana u dan iznenađuju novim personalnim sazivom koji nije kredibilan i nemaju kapacitet za uspješno obavljanje svoga posla,, nemaju nikakvih rezulata, niti bilo kakve ozbiljne vizije. Smatram da je Vijeće ministara davno sazrelo za rekonstrukciju ili da što prije ode u povijest -rekao je Šarović, priopćeno iz SDS-a.

    (Izvor: FENA)

    izdvojeno Mirko Šarović prisluškivanje SDS SNSD
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    18.07.2026

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    18.07.2026

    Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”

    17.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka

    Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi

    Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.