Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu
    • Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom
    • Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”
    • 267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.
    • Habemus Papam! – Imamo Papu!
    • Europska komisija pripremila popis američkih proizvoda za carinu, pokreće spor pred WTO-om
    • Drugi dan konklave – Ponovno crni dim-Papa nije izbran – Čeka se kraj dana
    • Akademik, mons. Topić u posjetu Vatikanu: Milijuni vjernika mole za što bolji izbor novog pape
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Zbog Macrona bura i u BiH: Dodik pozdravlja, Islamska zajednica zgrožena

    republikaBy republika08.11.2019Updated:18.11.2019No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Predsjedatelj Predsjedništva BiH Željko Komšić odlučio je zbog izjave o BiH “koja je kao tempirana bomba tik uz Hrvatsku zbog povratka džihadista” na razgovor pozvati francuskog veleposlanika u BiH Guillaumea Roussona, kako bi razjasnio stajališta predsjednika Macrona, izvijestili su u četvrtak bosanskohercegovački mediji.

    Dodik je u izjavi za medije ustvrdio kako je francuski predsjednik tom izjavom “priznao da je ovako nakaradno ustrojena BiH opasnost za EU zbog islamskog terorizma” te je izrazio zahvalnost Macronu “što je objavio istinu” zbog koje je on sam, kako tvrdi, trpio kritike nekih iz međunarodne zajednice kojima nije odgovarala istina o stanju u BiH.

    “Zapad je dugo godina ohrabrivao sarajevske hegemonističke i centralističke krugove, a to je dovelo do toga da je BiH postala potpuno disfunkcionalna zajednica zbog potkopavanja Daytonskog sporazuma, odnosno daytonskog uređenja, dok je snagom djelovanja sarajevskih političkih krugova skliznula u potpuni islamistički ekstremizam”, rekao je Dodik nazvavši Komšićevu odluku o pozivanju francuskog veleposlanika “zabijanjem glave u pijesak”.

    Istodobno je glasnogovornik Islamske zajednice u BiH Muhamed Jusić riječi francuskog predsjednika nazvao skandaloznim.

    “Pravdati svoju odluku da se zaustavi europski put zemalja s muslimanskom većinom na Balkanu, ali i zaustavljanjem ukupnog proširenja EU ovako iskonstruiranim tvrdnjama, više je nego skandalozno”, napisao je Jusić na svom Facebook profilu.

    Jusić je naveo kako se iz BiH na stranu terorističke organizacije Islamske države otišlo boriti više od 300 građana, dok se iz Francuske ISIL-u priključilo više od 1.900 ljudi.

    U međuvremenu se u Sarajevu u petak s dvojicom članova Predsjedništva BiH Željkom Komšićem i Šefikom Džaferovićem nenajavljeno susreo američki veleposlanik u BiH Eric Gordon Nelson. U šturome priopćenju iz Predsjedništva ističe se kako je tema razgovora bila unapređenje suradnje u borbi protiv terorizma.

    Zajednički je ocijenjeno da je dosadašnja suradnja u ovom području na vrlo visokoj razini te da se “Bosna i Hercegovina pokazala kao pouzdan i kredibilan partner SAD u borbi protiv ekstremizma i terorizma”, stoji u priopćenju.

    (Izvor: HINA)

    izdvojeno
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.

    08.05.2025

    Habemus Papam! – Imamo Papu!

    08.05.2025

    Europska komisija pripremila popis američkih proizvoda za carinu, pokreće spor pred WTO-om

    08.05.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu

    Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom

    Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”

    267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.

    Habemus Papam! – Imamo Papu!

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    HKD Napredak Mostar poziva na Uskrsnicu

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.