Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Zašto “nismo svoji” kada je prevruće? – Visoke temperature pogoršavaju stres, poremećaje spavanja i već postojeće mentalne bolesti
    • Magazinović: Hrvatska i ostale zemlje EU-a zabranit će BiH sudjelovanje u javnim nabavkama jer nema potpisan Sporazum o javnim nabavkama s WTO
    • U Zagreb već pristižu tisuće na Thompsonov koncert, na generalnoj probi sa djecom bili Plenković, Medved, Božinović…
    • Srozavanje američkog simbola – Trump najavio UFC borbu u Bijeloj kući
    • Mostar rekordno najužareniji – danas 41 stupanj, a prognoza je ista i za sutra
    • Vladajući u NSRS-u izglasali uvođenje rezervnog sastava policije
    • Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika
    • Plenković dolazi u Srebrenicu na obilježavanje 30. godišnjice genocida
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    SUDSKI EPILOG NAKON 7 GODINA Optuženi oslobođeni odgovornosti – izgleda da je preminuli Stojkić sam sebe na smrt premlatio

    republikaBy republika08.04.2019No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Na oslobađajuću presudu optuženima, koju je izrekao sudac Dominik Krasić, žalbu je uložilo Županijsko tužiteljstvo Hercegovačko-neretvanske županije. Međutim, Županijski sud je nakon vijećanja odbio žalbu Tužiteljstva i potvrdio presudu Općinskog suda Mostar. Obranu optuženih zastupali su odvjetnici Nenad Gvozdić, Nada Dalipagić, Rizo Tvrtković, Irena Pehar i Mario Marić.

    Naime, Tužiteljstvo je tvrdilo da su optuženi 5. rujna 2012. godine oko 00.30 sati u Dubrovačkoj ulici u Mostaru, u i ispred ugostiteljskog objekta – grila „Neretvanski gusar“ vlasništvo Vesne Periša, sudjelovali u tučnjavi u kojoj su Emilijanu Stojkiću nanesene teške i po život opasne tjelesne ozljede u vidu nagnječenja tkiva mozga.

    U optužnici je navedeno da je optužena Aleksandra Tadić stupila u verbalnu prepirku sa istim, tijekom koje prepirke je Emilijano Stojkić udario rukom u glavu optuženu Aleksandru, nakon čega je došlo do međusobnog guranja između optuženih Kovač Mirele, Dizdarević Tee i Tadić Aleksandre sa jedne i Emilijana Stojkića sa druge strane, koje guranje je zatim preraslo u međusobno šamaranje i udaranje između sve tri optužene sa jedne i Stojkića sa druge strane.

    U tučnjavu su se naknadno umiješali Božo Putica i Goran Rozgaja također udarajući Stojkića koji je tada pao na pod gdje su ga svi optuženi nastavili udarati dok nije intervenirao gost koji je izveo Stojkića izvan objekta, navodilo se u optužnici.

    Međutim, Stojkić se ponovno vratio na lice mjesta gdje je ispred objekta došlo do ponovnog sukoba i tučnjave sa Mirelom Kovač koju je uhvatio za kosu pa su zajedno pali na tlo gdje ga je Mirela Kovač udarila pivskom flašom po glavi i gdje su ga svi optuženi nastavili udarati sve do trenutka kada su primijetili da se Stojkić počeo gušiti, pa je vlasnica objekta pozvala hitnu pomoć, čijim vozilom je Stojkić u komatoznom stanju i bez svijesti odvezen u Sveučilišnu kliničku bolnicu Mostar.

    Nažalost, Stojkić je uslijed nagnječenja tkiva mozga nastalog posljedicom udaranja preminuo 16. rujna 2012. godine, tvrdila je optužba.

    Međutim, sud je ocijenio da ista nije uspjela dokazati takve navode, pa su svi optuženi oslobođeni od odgovornosti. Obrana optuženih od početka procesa je tvrdila da optuženi nisu počinili predmetno kazneno djelo, što je Sud i potvrdio donoseći oslobađajuću presudu, prenosi Dnevni list.

    /Republikainfo.com/

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Magazinović: Hrvatska i ostale zemlje EU-a zabranit će BiH sudjelovanje u javnim nabavkama jer nema potpisan Sporazum o javnim nabavkama s WTO

    04.07.2025

    Mostar rekordno najužareniji – danas 41 stupanj, a prognoza je ista i za sutra

    03.07.2025

    Plenković dolazi u Srebrenicu na obilježavanje 30. godišnjice genocida

    03.07.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Zašto “nismo svoji” kada je prevruće? – Visoke temperature pogoršavaju stres, poremećaje spavanja i već postojeće mentalne bolesti

    Magazinović: Hrvatska i ostale zemlje EU-a zabranit će BiH sudjelovanje u javnim nabavkama jer nema potpisan Sporazum o javnim nabavkama s WTO

    U Zagreb već pristižu tisuće na Thompsonov koncert, na generalnoj probi sa djecom bili Plenković, Medved, Božinović…

    Srozavanje američkog simbola – Trump najavio UFC borbu u Bijeloj kući

    Mostar rekordno najužareniji – danas 41 stupanj, a prognoza je ista i za sutra

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.