Iz tog poduzeća obavještavaju sugrađane iz općine Prozor-Rama, svoje poslovne partnere u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj, kao i poslovne partnere u inozemstvu o određenim činjenicama u vezi podizanja optužnice protiv njihove tvrtke i odgovorne osobe Ivice Pavlovića i to, kako navode, za događaj iz 2015. godine.
“Svjesni činjenice da podizanje predmetne optužnice može prouzročiti štetu u vezi ugleda naše tvrtke, kao i štetu u poslovnom smislu, a imajući u vidu važnost postojanja tvrtke na prostoru općine Prozor-Rama, broj sugrađana koje naša tvrta direktno ili indirektno zapošljava, te značajan utjecaj na privredne tijekove i razvoj ovog područja, odgovorno tvrdimo da rukovodstvo i zaposlenici naše tvrtke nikada do sada nisu bili optuživani za slične prekršaje, te da je svaki poslovni potez učinjen u skladu sa pozitivnim zakonskim i podzakonskim propisima koji su na snazi u Bosni i Hercegovini”, ustvrdili su.
Također, tvrde da je podizanje optužnice “isključivo rezultat odgovornosti trećih osoba i izigravanje ukazanog povjerenja koje naša firma u poslovnom odnosu mora imati”.
S tim u vezi, uvjereni su da će u dokaznom postupku opovrgnuti navode iz optužnice, te dokazati da njihova tvrtka posluje časno i pošteno.
“Isto tako, podržavamo rad Tužilaštva BiH i drugih pravosudnih institucija u smislu sankcioniranja svih nepravilnosti koje su neprimjerene kada je u pitanju gospodarsko poslovanje na području BiH, te željno iščekuju utvrđivanje konačne odgovornosti osoba u vezi predmetne optužnice”, kazali su.
Dodaju da činjenica u vezi broja radnika koje njihova tvrtka zapošljava, kao i ukupan utjecaj na gospodarski sustav županije, njihovu tvrtku gravitira u jednu od najboljih i najzdravijih tvrtkiu Bosni i Hercegovini, sa redovnim uplatama osobnih dohodaka, te redovnom izmirivanju obveza prema Mirovinsko-invalidskom osiguranju Federacije Bosne i Hercegovine, “što sasvim sigurno ne bi postigli da nisu poštivali dobre poslovne obveze i prakse u gospodarskom poslovanju i pozitivne zakonske propise koji su na snazi u BiH”.
Podsjetimo, optuženi se terete da su 7. travnja 2015., u namjeri izbjegavanja carinske kontrole, prigodom uvoza pošiljke robe za pravnu osobu preko carinske crte na graničnom prijelazu Gradiška iz R Hrvatske, pored redovno prijavljene robe, carinskim djelatnicima nisu prijavili veću količinu robe (odjevne predmete) u procijenjenoj vrijednosti od 24.956 KM.
Kako se navodi u optužnici, prigodom detaljnog pregleda pošiljke robe u tovarnom prostoru kamiona kojim je upravljala treća osoba, carinski djelatnici su pronašli robu bez odgovarajuće prateće dokumentacije, a koju robu su optuženi bili dužni prijaviti sukladno odredbama članka 37. Zakona o carinskoj politici BiH.
(Republikainfo.com)