U Mostaru napadnut aktivist i novinar Husein Oručević

Aktivist 'Mreže Naše društvo' Husein Oručević napadnut je u utorak jutro u Mostaru, ispred Gradske vijećnice. Oručević je napad prijavio policiji.On je za medije izjavio da je napadnut od strane vozača Golfa, koji su ga vrijeđali, a kasnije i polili vodom, te oštetili njegov diktafon.

- Prišao sam im i nakon što sam pokazao akreditaciju poljskog radija, zatražio da to kažu, odnosno da ponove, nakon čega su me polili vodom i oštetili moj diktafon, ispričao je Oručević za Dnevni avaz.

Ovo je inače drugi napad na novinare u Mostaru u posljednjih desetak dana, nakon što su kod mesnice i restorana Husić kod Djevojačke česme napadnuti novinari i fotoreporteri portala Klix.ba, Bljesak.info i Dnevnog avaza.

Oručević je posljednjih dana aktivan oko problema mostarske deponije Uborak, kao aktivist 'Mreža Naše društvo', a iz koje su prvi javnosti otkrili priču o prisutnosti opasnog piralena u mulju na prečistačima koji se odlaže na deponiju Uborak.

 

/Republikainfo.com/

Komentari:

No comment.

Lideri

Top teme

 

Trach

Promo

Kolumna