Komšić nije dobrodošao u pet županija!

"Željko Komšić nije predstavnik hrvatskog naroda, stoga u toj funkciji nije dobrodošao na prostor naših županija", stoji u otvorenom pismu kojeg potpisuju najviši županijski dužnosnici HDZ-a BiH. Kako se doznaje, nijedna odluka o uskraćivanju dobrodošlice novoizabranom, budućem članu Predsjedništva nije donesena institucionalno, nekoj od sjednica bilo koje vlade ovih županija. Željko Komšić nije dobro došao u pet županija u Federaciji BiH, stav je najviših dužnosnika pet županija s hrvatskom većinom u otvorenom pismu. P

"Na Općim izborima održanim 7. listopada hrvatski narod je uvjerljivom većinom izabrao gospodina Dragana Čovića za svoga legalnog predstavnika u Predsjedništvu BiH. Stoga ovim putem, svima u našoj domovini BiH, kao i predstavnicima međunarodne zajednice poručujemo da je BiH država tri konstitutivna naroda i svih njenih građana te da, u duhu Ustava BiH, konstitutivne narode u Predsjedništvu BiH mogu predstavljati samo legitimno izabrani politički predstavnici. Željko Komšić nije predstavnik hrvatskog naroda, stoga u toj funkciji nije dobrodošao na prostor naših županija", stoji u otvorenom pismu kojeg potpisuju dužnosnici HDZ-a BiH, predsjednik Vlade HNŽ-a Nevenko Herceg, zamjenik predsjedavajućeg Skupštine HNŽ-a Tomislav Martinović, predsjedavajući Skupštine ZHŽ Anto Miletić, predsjednik Vlade ZHŽ-a Zdenko Ćosić, predsjedavajući Skupštine Vlade HBŽ-a Robert Bagarić, predsjednik Vlade HBŽ-a Ivan Jozić, predsjedavajući Skupštine SBŽ-a Josip Kvasina, predsjednik Vlade Posavske županije Marijan Klaić te predsjedavajući Skupštine PŽ Joso Marković.

/Republikainfo.com/

Komentari:

 

No comment.

Neutralnost

Top teme


 

 

Trach

Promo

Kolumna